brandwerendheid en/of warmte-isolatie worden gesteld. Indien de ramen echter grote delen van de gevel beslaan of bijvoorbeeld op de grens van een woning aan elkaar grenzen, zullen vooral eisen van brandwerendheid op hun P'aats zijn. Betreft het in dat geval ramen dan kunnen de artikelen 198 en 199 van paragraaf 6 van de afdeling C van hoofdstuk 3 worden gehanteerd. Be- treft het glasvlakken, die niet als ramen worden aangemerkt (zie artikel 2), dan zijn de eisen voor wanden van paragraaf 3 van de genoemde afdeling van toepassing. NEN 1068 geeft ook regels voor ramen en deuren in wanden. Deze regels zijn 'n de verordening niet bindend verklaard, doch kunnen op grond van artikel 200 wel als nadere eis worden gesteld. Hierbij moet worden bedacht, dat de eisen van de norm voor kleine kamers (tot 7 m2) economisch moeilijk te reali- seren zijn. Voor deze kamers zou met voorzieningen tegen tocht kunnen wor- den volstaan. ARTIKEL 163 Wenken voor de toepassing Algemeen. In de Richtlijnen voor de brandbeveiliging van gebouwen, uitge- geven door het Nederlands Normalisatie-instituut (NEN 3123 en 3152) zijn voorbeelden gegeven van constructies, die voldoen aan eisen, zoals in de tabellen 1 en 2 gesteld. Lid 1. Er zij op gewezen, dat krachtens definitie onder ,,tot bewoning bestemd gebouw" mede wordt verstaan het tot bewoning bestemde gedeelte van een gebouw, dat mede voor andere doeleinden is bestemd. Ramen en daarmede gelijk te stellen glasvlakken vallen ingevolge het be- paalde in artikel 2 niet onder de voorschriften voor wanden (en vloeren en daken). Men zie voor ramen en deuren paragraaf 6 van deze afdeling. Lid 3. Voor ramen en deuren in wanden van gemeenschappelijke gangen en trappehuizen zij verwezen naar artikel 201. Lid 5, onder d. In tabel 1 is steeds sprake van ,,woning-scheidende wan- den zodat de wanden, welke bijvoorbeeld in een bejaardentehuis de onder- scheiden woonappartementen scheiden, voor zover deze geen volledige aan artikel 62, lid 1, beantwoordende woningen zijn, niet daaronder vallen. In die 118

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 433