y Constructie van bouwwerken ARTIKEL 166 Wenk voor de toepassing De eisen, die betrekking hebben op de gebruikswaarde van een gebouw, zoals de in dit artikel gestelde technisch-fysische eisen, zijn in deze ver- ordening in beginsel alleen gesteld voor tot bewoning bestemde gebouwen. Er is echter een groep niet voor bewoning, doch wel voor het verblijf van mensen bestemde gebouwen, waarvoor het stellen van dezelfde eisen onder bepaalde omstandigheden gewenst kan zijn. Hierbij wordt in de eerste plaats aan scholen en logeergebouwen gedacht. Het onderhavige artikel maakt het stellen van nadere eisen voor die gebouwen mogelijk. De mogelijkheid tot het stellen van nadere eisen ten aanzien van de geluidisolatie betreft het gehele terrein van die isolatie, dus ook de flankerende geluidoverdracht. Zie hiervoor NEN 1070, uitgave 1962, bijlage 3, onder 5. ARTIKEL 167 Wenk voor de toepassing Voor de hoedanigheid van fundamentmuren en fundamenten van kolommen van metselwerk in baksteen of kalkzandsteen zij verder verwezen naar artikel 173. ARTIKEL 168 Wenken voor de toepassing Blijkens de definitie van keldermuur is de buitenwand van een souterrain mede een keldermuur. Voorts wordt blijkens de definitie van fundamentmuur alleen dat deel van buitenwanden van kelders of souterrains als ,,ke!der- muur" beschouwd, dat beneden de waterdichte laag of het trasraam, als bedoeld in artikel 169, voorkomt. Voor kelder- en souterrainmuren, die aan open (oppervlakte) water grenzen, zij opgemerkt dat daarvoor de eisen als vorenbedoeld onverkort gelden. (Waterdicht tot trasraam). Binnenwanden van kelders worden blijkens de begripsomschrijving niet als keldermuren aangemerkt. Indien ze op de keldervloer staan, behoeven der- gelijke wanden geen bijzondere eigenschappen van vochtwerendheid te bezit- ten. Voor de hoedanigheid van de materialen van keldermuren van baksteen of kalkzandsteen zij verwezen naar artikel 173. 121

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 436