ARTIKEL 169 Wenk voor de toepassing Ingevolge dit artikel moeten aan regen blootgestelde wanden steeds zijn voorzien van een trasraam, dat zowel bescherming biedt tegen optrekkend als tegen opspattend vocht. In andere wanden, bijvoorbeeld binnenwanden, kan worden volstaan met een onmiddellijk boven de grondslag aangebrachte of tot ten minste onmiddellijk boven de grondslag reikende waterdichte laag, die bijvoorbeeld kan bestaan uit: a. een laag van geringe dikte (lood, tegels, glas); b. waterdicht beton; c. waterdicht metselwerk. Indien kolommen niet zodanig zijn samengesteld, dat zij uit dien hoofde al aan de eis van lid 1 voldoen, geldt het voorgaande ook voor kolommen. ARTIKEL 170 Wenk voor de toepassing Om aan het bepaalde in dit artikel te voldoen, kan het nodig zijn lateien, bogen of strekken aan te brengen. De praktijk heeft aangetoond, dat het hakken van sleuven vaak tot een onge- oorloofde vermindering van het isolerend vermogen van wanden leidt. ARTIKEL 171 Toelichting op het ontstaan De inhoud van dit artikel is ontleend aan het Besluit Uniforme Bouwvoor- schriften (artikel 10), met uitzondering van het bepaalde in lid 7, onder f, dat als een wenselijke aanvulling van dit besluit moet worden beschouwd. Het bepaalde in lid 8, onder a, van artikel 10 van het besluit is verwerkt in artikel 153, lid 5, van deze verordening. Wenken voor de toepassing Lid 1. Tabel 4 heeft het oog op tot bewoning bestemde gebouwen van ten hoogste 5 bouwlagen. Voor hogere al of niet tot bewoning bestemde gebou- wen kunnen, ingevolge artikel 153, lid 5, nadere eisen worden gesteld. Tabel 4 kan daarbij als richtsnoer dienen. Voor gemetselde wanden van baksteen 122

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 437