Het bouwwerk en zijn omgeving ARTIKEL 46 Verbod tot bouwen met overschrijding van de achtergevelrooilijn Behoudens het bepaalde in artikel 47 is het verboden te bouwen met over- schrijding van de achtergevelrooilijn. ARTIKEL48 Vrijstelling voor overschrijding van de achtergevelrooilijn Vrijstelling kan worden verleend van het verbod tot bouwen met overschrijding van de achtergevelrooilijn met betrekking tot: a. buiten de bebouwde kom gelegen gebouwen, geen kassen zijnde, voor doeleinden van bodemcultuur en veeteelt, pluimveeteelt daaronder begrepen, ARTIKEL47 Toegelaten overschrijding van de achtergevelrooilijn Niet van toepassing is het verbod tot bouwen met overschrijding van de achtergevelrooilijn met betrekking tot: a. het voor een gedeelte vernieuwen of veranderen van bouwwerken; b. buiten de bebouwde kom gelegen kassen en bouwwerken, geen gebouwen zijnde, voor doeleinden van bodemcultuur en veeteelt, pluimveeteelt daaronder begrepen; c. buiten de bebouwde kom gelegen gebouwen, geen kassen zijnde, voor doel- einden van bodemcultuur en veeteelt, pluimveeteelt daaronder begrepen, in- dien de afstand tot de zijdelingse grens van het erf ten minste 20 m bedraagt; d. een bergplaats, als bedoeld in artikel 50, lid 1, onder a; e. bouwwerken, als bedoeld in artikel 14, lid 2, onder f; f. piinten, pilasters, kozijnen, gevelversieringen, standleidingen voor hemel- water, wanden van ventilatiekanalen en schoorstenen, voor zover zij de achter- gevelrooilijn met niet meer dan 12 cm overschrijden; g. gevel- of kroonlijsten en overstekende daken; h. stoepen, trappen, terrassen en bordessen, een en ander voor zover niet hoger dan 1 m boven peil en met geen grotere overschrijding van de achter- gevelrooilijn dan 1,5 m; j. funderingen, kelderingangen en koekoeken; k. erfafscheidingen; I. hijsinrichtingen aan bouwwerken; m. putten, leidingen en goten voor de afvoer of de verzameling van water en rioolstoffen; n. inrichtingen en leidingen voor de watervoorziening; o. antennes.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 43