met een brandwerendheid van 30 minuten kunnen worden volstaan. Betrert het echter gebouwen of ruimten in gebouwen met een hoge vuurbelasting (bijvoorbeeld garages en gebouwen voor de houtverwerkende industrie) dan zal een brandwerendheid van 60 minuten moeten worden verlangd. Ad c. Deze nadere eis zal niet behoeven te worden gesteld, indien het dak grenst aan een hoge opgaande wand, waarin geen openingen voorkomen en welke wand zelf een voldoende mate van brandwerendheid bezit. Moet de eis wel worden gesteld dan is het hiervoor onder a en b gestelde ook in deze gevallen van toepassing. ARTIKEL 188 Wenk voor de toepassing Lid 3. De afscheiding tussen kamer en serre moet uiteraard, voor wat de lichttoetreding betreft, voldoen aan het bepaalde in artikel 106. ARTIKEL 189 Wenk voor de toepassing Het kan nodig zijn aan daken van logeergebouwen en schoollokalen eisen te stellen omtrent warmte-isolatie en regen- en sneeuwdichtheid. ARTIKEL 193 Toelichting op het ontstaan Niet is tegemoetgekomen aan de van verschillende zijden uitgeoefende aandrang om in de artikelen, welke over de dakbedekking handelen, bepaalde soorten dakbedekking, welke niet aan redelijke eisen van welstand voldoen, zonder meer te verbieden. Een dergelijk verbod is hier niet op zijn plaats. De welstand van nieuwe bouwwerken wordt beoordeeld op grond van artikel 34 en die beoordeling heeft ook betrekking op de esthetische hoedanigheid van de dakbedekking. Wenken voor de toepassing Lid 1. De eis van onbrandbaarheid is o.a. gesteld met het oog op hitte- uitstraling van een naburige brand. Steile daken zijn hiervoor aanzienlijk gevoeliger dan flauw hellende daken. Pannen en leien voldoen aan het gestelde in dit lid. 130

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 445