Constructie van bouwwerken Lid 5. De vrijstelling is bedoeld voor bijvoorbeeld met riet gedekte eenge- zinshuizen bestaande uit begane grond en één verdieping of voor bedrijfsge- bouwen van bescheiden omvang, zoals schaapskooien, schuren e.d., mits binnen een afstand van bijvoorbeeld 30 m geen andere gebouwen aanwezig zijn of mogen worden opgericht. Bij de beoordeling hiervan dient te worden gelet op het bepaalde in artikel 33. ARTIKEL 195 Wenk voor de toepassing Lid 2. Bij deze vrijstelling is gedacht aan bijvoorbeeld flauw hellende daken die men om esthetische redenen met pannen, platen of leien wenst te dek- ken. De waterdichtheid van het dak zal dan, voor zover de dakbedekking zelf die eigenschap niet heeft, moeten worden verkregen door het onder de dakbedekking aanbrengen van dakleer of dergelijk materiaal of door het toepassen van pannen of leien van bijzondere constructie. Het aansmeren van pannen op flauw hellende daken leidt niet tot het vereiste resultaat. ARTIKEL 197 Wenken voor de toepasslng Voor de afvoer van hemelwater van daken en uit goten zie men paragraaf 15 van deze afdeling van dit hoofdstuk. In de atmosfeer kunnen stoffen voorkomen, die zink aantasten. Men dient daarmede rekening te houden in verband met de bepaling omtrent duur- zaamheid, voorkomende in artikel 154. Paragraaf 6: Deuren en ramen ARTIKEL 198 Wenken voor de toepassing Dit artikel is een aanvulling van de algemene constructie-eisen van de arti- kelen 152 t/m 156. Nadere eisen inzake brandveiligheid kunnen nodig zijn voor deuren of ramen 131

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 446