Constructie van bouwwerken ARTIKEL 216 Toelichting op het ontstaan Lid 8. Het is in vele gemeenten geen gebruik (meer) om een plaat van steenachtig materiaal onder het stookgat te eisen. Deze bepaling kan desge- wenst achterwege worden gelaten. ARTIKEL 217 Wenk voor de toepassing Ad b. Voor zover de eisen van de artikelen 211 t/m 216 niet voldoende zijn voor rookkanalen en schoorstenen van centrale verwarmings- of bedrijfsinstal- laties, kunnen op grond van dit artikel nadere eisen worden gesteld, die bijvoorbeeld betrekking hebben op de wijdte van het kanaal of op de thermische isolatie in verband met hoge temperatuur in het onderste deel van het kanaal, dan wel op hinder, welke van een dergelijk kanaal kan worden ondervonden daar, waar het langs een woonruimte loopt. Richtlijnen voor de inrichting van centrale verwarmingsschoorstenen zijn vervat in NEN 3028 (Veiligheidseisen voor centrale verwarmingsinstallaties). Paragraaf 9: Gasafvoerkanalen ARTiKEL 218 Wenken voor de toepassing De bepalingen omtrent deze gasafvoerkanalen sluiten niet uit, dat ze gelijk- tijdig voor afvoer van verbrandingsgassen en voor ventilatie-doeleinden wor- den bestemd. Op één aansluitgelegenheid mag ingevolge de Gasinstallatie- voorschriften (GAVO 1963, NEN 1078) meer dan één gastoestel (bijvoor- beeld een gasgeiser en een gaskachel) worden aangesloten. Lid 2. Onder niet gladde uitvoering wordt verstaan een uitvoering waarbij het binnenoppervlak van het kanaal oneffen is, zoals bijvoorbeeld bij met- selwerk. 137

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 452