Constructie van bouwwerken Aan de eis van onbrandbaarheid en hittebestendigheid voldoen voorts o.a. gasafvoerkanalen van beton of keramisch materiaal. Een voldoend isolerend vermogen tegen warmtedoorgang om brandgevaar en hinder te voorkomen en tegen mechanische beschadiging zal echter bij keramisch materiaal in vele gevallen pas zijn bereikt, indien een ommanteling (bijvoorbeeld van met- selwerk dik 51/2 cm) is aangebracht, of wat de warmte-isolatie betreft, een ongeventileerde spouw aanwezig is. Lid 2. De bepaling sluit de toepassing van ,,gewoon" metselwerk uit voor wanden van gecombineerde gasafvoerkanalen. Voor deze wanden, die aan hoge eisen van gasdichtheid moeten voldoen, moeten ôf elementen worden gebruikt waarbij in de doorsnede alle verlangde kanalen voorkomen, öf moet een monoliet-constructie worden gekozen. ARTIKEL 224 Wenk voor de toepassing Lid 5. In de hierbedoelde gevallen kan het nodig zijn een brandwerendheid te eisen gelijk aan die van schoorstenen, dus van 60 minuten. Paragraaf 10: Ventilatiekanalen ARTIKEL 225 Toelichting op het ontstaan De begripsomschrijving van ventilatiekanaal in artikel 1 houdt in, dat een ventilatiekanaal niet tevens bestemd mag zijn voor de afvoer van verbran- dingsgassen van gastoestellen. Ventilatiekanalen, die tevens mogen dienen voor de afvoer van verbrandingsgassen van gastoestellen, moeten aan de bepalingen van paragraaf 9 van afdeling C van dit hoofdstuk van de bouw- verordening voldoen. (Zie blz. 124 van de verordening). Lid 2. Het bepaalde in dit lid is in overeenstemming met de artikelen 6 en 7 van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften, voor zoveel het betreft de afme- tingen der ventilatiekanalen. 139

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 454