Wenken voor de toepassing Lid 2. In gemeenten, waar het rioolvocht naar een rioolwaterzuiveringsinrich- ting wordt gevoerd, dient erop te worden toegezien, dat in de aangesloten huisafvoerleidingen geen beerputten, rottingsputten e.d. voorkomen, omdat de afgevoerde stoffen in zo vers mogelijke toestand bij de zuiveringsinrichting moeten aankomen met het oog op een goede werking van deze inrichting. Lid 4, onder a. Indien afscheiding, verdunning, vöörzuivering, koeling of dergelijke niet tot het gewenste resultaat kunnen leiden of de af te voeren hoeveelheden zo groot zijn dat verstoring van de normale werking van het riool of de zuiveringsinrichting is te verwachten, kan worden geëist dat op andere wijze wordt geloosd dan naar het openbare riool. In vele van der- ge'ijke gevallen voorziet de Hinderwet mede in de mogelijkheid tot het stellen van eisen. In dit verband wordt tevens verwezen naar de bepalingen van artikel 241, lid 1, onder c en lid 2. Lid 4, onder b. In gemeenten met een zgn. gescheiden rioolstelsel dienen de afvoerleidingen voor hemelwater op een afzonderlijk riool te worden aan- gesloten. Het is echter ook denkbaar dat geëist wordt, dat het hemelwater van grote gebouwen of terreinen niet op het openbare riool wordt gebracht, indien op een eenvoudige wijze een andere mogelijkheid van lozing van dit water kan worden verkregen. Lid 4, onder c. Voor gebouwen met souterrains of kelders, waarin lozings- toestellen voorkomen, zal de eis dienen te worden gesteld, dat het riool- vocht door middel van een rioolwaterpomp op het riool wordt gebracht. In sommige gevallen dienen dan tevens de nodige voorzieningen tegen het terug- v'oeien van rioolvocht te worden getroffen, waarbij zij opgemerkt, dat een terugslagklep in dit opzicht veelal een onvoldoende voorziening vormt (aan- groeiing). Lid 5, onder c. Indien bij een agrarisch bedrijf, waar men de afvalstoffen voor bedrijfsdoeleinden kan aanwenden, een voldoend ruime gier- of beer- Put wordt gemaakt, kan vrijstelling van de verplichting tot aansluiting aan het openbare riool worden verleend. 144

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 459