Het bouwwerk en zljn omgevlng Paragraaf 5: Open ruimte bij gebouwen ARTIKEL 49 Open erf bij tot bewoning bestemde gebouwen 1 Bij een tot bewoning bestemd gebouw moet een open erf aanwezig zijn met een oppervlakte van ten minste 1/3 van het gebouw, met dien verstande dat bij de bepaling van de oppervlakte van dit open erf de oppervlakte, in beslag genomen door bijgebouwen als bedoeld in artikel 50, lid 1, niet als bebouwd wordt aangemerkt voor zover deze oppervlakte niet meer bedraagt dan 1/3 van de oppervlakte van het deel van het erf dat gelegen is achter de lijn even- wijdig aan de achtergevelrooilijn door het meest achterwaarts gelegen deel van de achtergevel van het tot bewoning bestemde gebouw getrokken. Voor de bepaling van het meest achterwaarts gelegen deel van het gebouw blijven de onderdelen van het gebouw, bedoeld in artikel 47, alsmede balkons en veranda's, buiten beschouwing. Indien de aldus bepaalde oppervlakte van het open erf kleiner is dan de opper- vlakte van de strook, bedoeld in lid 2 van dit artikel, is uitsluitend lid 2 van toepassing. 2 Van het in lid 1 bedoelde open erf moet een strook ter diepte van 4 m over de volle breedte van het gebouw en in aansluiting daaraan aanwezig zijn, gemeten uit het verst achterwaarts gelegen deel van het gebouw op de wijze als aangegeven in lid 1. Dit deel van het open erf moet vanuit het gebouw toegankelijk zijn. Op dit deel van het open erf mag een bijgebouw als bedoeld in artikel 50, lid 1 onder a, voorkomen. 3 Vrijstelling kan worden verleend: a. van het bepaalde in de leden 1 en 2 indien: 1. het gebouw zal zijn gelegen op een terrein, waarvan twee tegenover elkaar liggende zijden grenzen aan wegen, aan een weg en een openbaar water, aan een weg en een spoorweg of aan een weg en een plantsoen en welk terrein slechts aan één van die twee zijden mag worden bebouwd, een en ander mits een open erf van redelijke afmetingen aanwezig zal zijn; 2. de gelijkstraats gelegen bouwlaag van het gebouw niet bestemd is tot bewoning of tot bij woningen behorende bergplaatsen; 35

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 45