Constructie van bouwwerken ARTIKEL 241 Toelichting op het ontstaan Voor gemeenten waarin in het geheel geen openbare riolering aanwezig is, dient de aanhef van Iid 1 te vervallen. Wenken voor de toepassing Lid 1, onder d. In het belang van de goede werking van een rottingsput dienen geen afvoerleidingen van hemel-, huishoud- of bedrijfswater daarop te worden aangesloten. Indien geen lozing op een waterloop met behoorlijke doorstroming mogelijk is, zal een zo goed mogelijke andere oplossing moeten worden gezocht. Lid 3. Zie de wenk voor de toepassing bij artikel 240, lid 4, onder a. Er is op toe te zien, dat geen schadelijke stoffen het openbare water bereiken en dat geen bodemverontreiniging plaats vindt. Lid 4. De inspecteur van het Staatstoezicht op de volksgezondheid voor de hygiëne van het milieu zou omtrent de mogelijkheid van vrijstelling om advies kunnen worden gevraagd. ARTIKEL 242 Wenken voor de toepassing Lid 1, onder a. Indien asbest-cementbuizen worden toegepast, dienen elke buis en elk hulpstuk door middel van beugels te worden opgehangen. Lid I, onder c. De vorstvrijheid wordt bevorderd door de Ieidingen niet, althans niet direct, tegen buitenmuren aan te brengen. Lid 3. Bij het verlenen van de vrijstelling zullen voorwaarden gesteld dienen te worden voor extra-deugdelijkheid van de afvoerleiding, bijvoorbeeld door in die gevallen leiding van zwaar gietijzer (NA kwaliteit) of hard polyvinyl- chloride, zware uitvoering (crëme), te eisen. ARTIKEL 244 Wenken voor de toepassing Lid 1. De mogelijkheid voor het geheel binnen het gebouw aanbrengen van standleidingen ontbreekt vaak bij gebouwen op kolommen. 145

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 460