voorshands in een algemeen artikel, dat het stellen van de in een bepaald geval nod'ge "nadere eisen" mogelijk maakt, te regelen. Temeer omdat de brandbeveiliging van gebouwen in een nieuwe ontwikkelingsfase is die wel- maken33 het Ste"en V3n meer concrete eisen mogelijk zal Een uitzondering is in het onderhavige ontwerp gemaakt voor stallen. Voor deze gebouwen is een aantal jaren geleden door een interdepartementale werkgroep een aantal eisen voor de brandbeveiliging ontworpen, die met een Ser.nge verandering in dit model konden worden ingepast. Ook deze eisen gelden boven de normale brandveiligheidseisen van afdeling C. ARTIKEL 254 Toelichting op het ontstaan De brandveiligheidsvoorschriften van deze verordening en dus ook van dit artikel hebben alleen betrekking op het onroerend goed. Voorschriften voor roerende zaken, zoals de plaatsing van verplaatsbare stooktoestellen in gebouwen of de plaatsing van stoelen in theaters e.d. dienen voor te komen in een brandbeveiligingsverordening ingevolge artikel 174bis van de gemeente- wet. In de inleiding tot hoofdstuk 7 (Gebruik van bouwwerken) is echter opgemerkt, dat in gemeenten die een dergelijke brandveiligheidsverordening niet kennen in dat hoofdstuk 7 de voornaamste brandveiligheidsvoorschriften verband houden met het gebruik van gebouwen, dienen te worden opgenomen. Wenken voor cle toepassing Leden 1 en 2. Op grond van de Hinderwet kunnen ook eisen aan de brand- veiligheid van gebouwen worden gesteld, indien voor het in het gebouw t0 vestl9en bedrijf een Hinderwetvergunning is vereist. Hoewel de Hinder- weteisen gesteld worden ter bescherming van de belangen van de omgevinq van het bedrÜf. dragen ze meestal ook bij tot de veiligheid van de gebruikers van het gebouw. Het verdient aanbeveling dergelijke eisen, voor zover van bouwkundige aard, reeds bij het verlenen der bouwvergunning te stellen of als dat op grond van de bepalingen van de bouwverordening niet mogelijk is, reeds bij de behandeling van de bouwaanvraag mede te delen, welke eisen op grond van de Hinderwet kunnen worden verwacht. 152

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 467