schellen en in een meer geperfectioneerde vorm uit een luidsprekerinstallatle, waardoor tevens aanwijzingen voor de ontvluchting kunnen worden gegeven. Lid 2, onder e. In gevallen als bedoeld in lid 2, onder c, kan het aanbeveling verdienen om op alle punten waar men verkeerd kan gaan een wegaandui- ding naar een veilige vluchtplaats aan te geven. Deze aanduidingen dienen verlichte transparanten of dergelijke te zijn, aangesloten op de noodverlich- tingsinstallatie. Lid 2, onder f. Maatregelen ter voorkoming van rookverspreiding kunnen nauw samenhangen met de maatregelen, bedoeld in lid 1, onder c (onderverdeling 780 het gebouw in sectoren). Voorts kan er zorg voor worden gedragen, dat wanden en plafonds van vluchtwegen niet zijn bekleed met materialen, die bij brand rook verwekken. Een zodanige ligging van de vluchtwegen,' dat r°ok daartoe moeilijk kan doordringen, verdient eveneens aanbeveling. Lid 3. In de serie Richtlijnen (voor de) brandbeveiliging van gebouwen zijn tot ultimo 1964 verschenen NEN 3151 (Algemeen gedeelte), NEN 3152 (Richtlijnen voor woningen), NEN 3081 (Richtlijnen voor logiesgebouwen), NEN 3122 (Richtlijnen voor garages en herstelinrichtingen voor motorvoertui- gen) en NEN 3123 (Richtlijnen voor hoge woongebouwen). Verdere „richt- lijnen o.a. voor boerderijen en ziekenhuizen, zijn in voorberelding. De ge- noemde normen bevatten echter vele aanwijzingen, die ook voor andere dan de In de norni genoemde soorten van gebouwen van toepassing kunnen zijn. ARTIKEL 256 Wenk voor de toepassing Wellicht kunnen voor het aanbrengen van bliksembeveiligingsinstallaties in de naaste toekomst nadere regelen, als bedoeîd in artikel 11 van de Wonlng- wet, worden aanbevolen. Voorshands volgen hieronder echter enkele richt- Üjnen, die hun bruikbaarheid in de praktijk kunnen bewijzen. Het verdient aanbeveling in de volgende gevallen een bliksembeveiligings- installatie te eisen op: 1. Gebouwen, waarin in de regel grote groepen kinderen, zieken, geestelijk gestoorden, bejaarden of daarmee gelijk te stellen personen aanweziq zijn indien,- a. het gebouw hoger is dan 10 m bij geîsoleerde ligging; 154

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 469