Bijzondere bepalingen in het gebied van een bestemmingsplan, zolang de voorschriften van dat plan niet uitdrukkelijk anders bepalen. Indien dit artikel toepassing moet vinden ware in ieder geval overleg te plegen met de beheerder van de hoogspanningslijn. ARTIKEL 264 Wenken voor de toepassing Hoewel in artikel 14 is gesteld, dat voor de oprichting van kleine antennes geen bouwvergunning is vereist, sluit dit niet uit, dat ook bij het maken van deze constructies bepaalde regelen in acht moeten worden genomen, die in de bouwverordening zijn vervat. Het blijven immers bouwwerken waar- op de bepalingen van de bouwverordening van toepassing zijn. Daar deze kleine antennes zonder voorafgaande vergunning tot stand komen, zullen het toezicht op de constructie en het welstandstoezicht hier repressief zijn. Hoofd- stuk 6 (bestaande, niet in uitvoering zijnde bouwwerken enz.) bevat hiertoe de nodige bepalingen, welke op de wijze als aangegeven in artikel 25, lid 3, der Woningwet toepassing kunnen vinden. ARTIKEL 265 Wenken voor de toepassing Lid 1, Dit lid opent de mogelijkheid voor de grotere complexen meergezins- huizen een gemeenschappelijke antenne te eisen. De vorm van de ,,nadere eis" is gekozen, omdat, indien de op het moment dat dit geschreven wordt aanhangige wijziging van de Telegraaf- en Telefoonwet tot stand komt, voor elke gemeenschappelijke antenne een voorafgaande machtiging van de Directeur-Generaal van de PTT nodig is. Deze machtiging kan om verschil- lende redenen worden geweigerd. Een van de redenen kan zijn, dat PTT de distributie van antenne-signalen zelf ter hand neemt met behulp van de in artikel 126 genoemde leidingen (C.A.S.). Een dwingend voorschrift in de ver- ordening zou dan tot formele moeilijkheden kunnen leiden. De eis tot het aanbrengen van een gemeenschappelijke antenne heeft een tweeledig doel. In de eerste plaats voorkoming van een ontsierende antenne- chaos en in de tweede plaats het verzekeren van een goede ontvangst voor de bewoners. De grote tot bewoning bestemde gebouwen bieden namelijk op de daken geen ruimte meer voor het opstellen van individuele antennes. 161

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 476