pm safflK Worden deze daarom aan balkonhekken e.d. bevestigd, dan is een slechte ontvangst (vooral van televisie-signalen) vaak het gevolg. Voordat een gemeenschappelijk antenne-systeem wordt ontworpen dient overleg te worden gepleegd met de directeur van het betreffende Telefoon- district, zulks om de plannen van PTT te leren kennen en voorts om te ver- nemen tot welke omvang een systeem de goedkeuring kan verkrijgen. Bij minder dan 20 woningen is een gemeenschappelijk systeem voor de bewoners te kostbaar. De eis is daarop gebaseerd. Indien een gemeenschappelijke antenne wordt aangebracht, verdient het aan- beveling er op toe te zien, dat alle ter plaatse goed ontvangbare omroep- en televisiesignalen kunnen worden doorgegeven. Een onvoldoende systeem leidt tot aandrang voor het oprichten van individuele antennes. Het verdient daarom ook overweging om te bevorderen, dat het systeem zodanig is inge- richt, dat later zonder grote extra-kosten de signalen van een kleurentelevisie- zender kunnen worden doorgegeven. Omtrent de vraag, welke signalen ter plaatse als goed ontvangbaar kunnen worden beschouwd, kan men zich tot de desbetreffende afdeling van de Centrale Directie van PTT wenden. Lid 2. De onderhavige bepaling heeft door zijn plaatsing alleen betrekking op het oprichten van nieuwe antennes. Het verwijderen van bestaande indi- viduele antennes, indien de woning kan worden aangesloten aan een centraal antennesysteem, kan worden gelast op grond van artikel 358a. De centrale voorziening met omroep- en televisiesignalen, als bedoeld in dit lid, kan bestaan uit levering via een eigen gemeenschappelijk antenne- systeem of levering via het PTT-telecommunicatienet (C.A.S.). De vanouds bekende draadomroep is geen distributie in de zin van dit artikel. Paragraaf 3: Herziening van normen, keuringseisen en van toepassing verklaarde voorschriften ARTIKEL 266 Behalve aan de door het Nederlands Normalisatie-instituut (voorheen Hoofd- commissie voor de Normalisatie in Nederland) uitgegeven Normen (N- en NEN-bladen) is in dit artikel gedacht aan keuringseisen, zoals die bijvoorbeeld 162

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 477