Bestaande bouwwerken enz. daarvoor golden bij de oprichting van het bouwwerk of bij de ingebruik- neming voor een bepaald doel, voor zover van deze voorschriften niet krach- tens wet of verordening is afgeweken". Voor dit voorschrift gelden eveneens de overwegingen dat het overbodig is (zie artikel 298 en 307) en verwarring kan stichten, indien een voorschrift omtrent het peil ten tijde van de bouw niet bestond of niet te achterhalen is en de keuze tussen het tijdstip van de bouw en dat van ingebruikneming voor een bepaald doel verdere onzekerheid schept. Paragraaf 1: Algemene eisen voor bestaande, niet in uitvoering zijnde bouwwerken ARTIKEL 307 Toelichting op het ontstaan Dit artikel vormt het zwaartepunt van de bepalingen met betrekking tot bestaande bouwwerken. Nadrukkelijk zij er op gewezen, dat het in dit hoofdstuk gaat om de toestand waarin het bouwwerk zich bevindt. Ook het gebruik van het bouwwerk kan op zichzelf bezwaren meëbrengen, bijvoorbeeld gevaar bij het vervaardigen van ontplofbare stoffen of hinder van lawaai van werkzaamheden die in het bouwwerk worden verricht; deze bezwaren betreffen echter niet de toestand van het bouwwerk. Ze worden, voor zover de behandeling ervan niet ligt op de weg van andere organen dan het bouw- en woningtoezicht (bijvoorbeeld de Arbeidsinspectie) behandeld in hoofdstuk 7, regelende het gebruik van bouw- werken. Wel kan een bezwaar tegen de toestand waarin een bouwwerk zich bevindt verband houden met het gebruik dat van het bouwwerk wordt gemaakt. Zo kan bijvoorbeeld een gebouw dat zeer geschikt is voor woonhuis, ongeschikt zijn voor school, omdat de trappen niet voldoende zijn om de grote aan- tallen leerlingen gelegenheid te geven bij het uitbreken van brand tijdig de openbare weg te bereiken. Er kunnen zich echter ook bezwaren voordoen tegen de toestand waarin een bouwwerk zich bevindt, die onafhankelijk zijn van het gebruik dat van het bouwwerk wordt gemaakt, bijvoorbeeld onvoldoende hechtheid. 197

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 512