wezig zijn van die elementen, bijvoorbeeld te steile trappen, te smalle gan- gen, gebrekkige privaten, geen of onvoldoende gelegenheid tot bewaren en afvoeren van huisvuil. Ad t: Als ..gebrekkige indeling" kan bijvoorbeeld worden aangemerkt het voorkomen van een privaat in een keuken of de aanwezigheid van een zgn. blinde alkoof. ARTIKEL 310 Wenken voor de toepassing 'ndien het uiterlijk van een bouwwerk er aanleiding toe geeft, kunnen burge- meester en wethouders een aanschrijving tot de eigenaar richten op grond van de bepalingen van hoofdstuk III der Woningwet. Artikel 27 dier wet zegt daaromtrent: „lndien de aanschrijving geschiedt met het oog op gevaar of ernstige ont- siering, kunnen burgemeester en wethouders, in afwijking van artikel 26, de keuze laten tussen enerzijds het treffen van de voorzieningen en anderzijds het binnen de in artikel 25, eerste of derde lid, bedoelde termijn slopen van het bouwwerk. Indien slopen van het bouwwerk krachtens enig wettelijk voorschrift verboden is, behoeft echter geen keuze te worden gelaten". Het tweede deel van de wenken voor de toepassing bij artikel 311 is hier van overeenkomstige toepassing. Tegen ernstige ontsiering van het stads-, dorps- of landschapsbeeld door gedeeltelijk afgebouwde, dan wel gedeeltelijk gesloopte bouwwerken kan op grond van de bepalingen van dit artikel van de verordening worden opge- treden. Hetzelfde is het geval ten aanzien van bouwwerken, die zich in ernstig ver- waarloosde, beschadigde of verminkte toestand bevinden of die, al of niet voor reclame-doeleinden, in hinderlijke kleur zijn geschilderd of waarop zich materiaal bevindt van hinderlijke kleur of hinderlijk uiterlijk. Ontsiering van bouwwerken kan ook ontstaan door veranderingen van bijvoorbeeld aard of kleur van de dakbedekking of door het bepleisteren van muren. Dit kunnen veranderingen zijn die onder de begripsomschrijving ,,bouwen" vallen en waarvoor dus een bouwvergunning nodig kan zijn. In dat geval is artikel 34 van toepassing. 202

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 517