Bestaande bouwwerken enz. hoewel het juridisch waarschijnlijk wel mogelijk is omdat vooralsnog onoverkomelijke praktische moeilijkheden moeten worden verwacht. Deze zijn in de eerste plaats de hoge kosten aan de aanleg verbonden en in de tweede plaats de omstandigheid, dat de eis wel kan worden gesteld voor complexen woningen, waarvan het beheer in één hand is, doch niet voor het overige woningbezit, hetgeen tot onbillijkheden tegenover de onder de regeling vallende bewoners zou leiden. Wenken voor de toepassing Lid i. Onvolkomenheden van een centraal (gemeenschappelijk) antenne- systeem brengen mee dat de bewoners eigen antennes willen oprichten. Hierbij is het uiterlijk aanzien van de omgeving niet gebaat. Een centraal antennesysteem moet dus goed functioneren. Indien dit niet het geval is kan de eigenaar/beheerder op grond van artikel 25 van de Woningwet worden aangeschreven. Lid 2. Onvoldoende ontvangstmogelijkheden van een centraal antennesysteem hebben hetzelfde gevolg als slechte ontvangst. Een aanschrijving tot uit- breiding van een systeem zou dus kunnen plaatsvinden. In dit geval zal echter zorgvuldige afweging van belangen nodig zijn. Uitbreiding van een systeem kan namelijk omvangrijke werkzaamheden vorderen aan apparatuur en ge- leidingen. Omtrent de vraag, welke omroep- en televisiezenders als ter plaatse goed ontvangbaar kunnen worden beschouwd, verstrekt de Centrale Directie van de PTT desgevraagd advies. ARTIKEL 316 Wenk voor de toepassing De nadere eis kan bijvoorbeeld betrekking hebben op woningen, die zijn gelegen in een gebied waar vuil niet wordt opgehaald en op de verzamel- plaats van vuil in gebouwen, welke zijn uitgerust met vuilstortkokers. De maatregelen kunnen mede van belang zijn voor de wering van ratten. ARTIKEL 317 Wenk voor de toepassing De brievengleuf en de brievenbus zijn niet aan de richtlijnen van NEN 1770 gebonden, omdat in bestaande gebouwen veelal de ruimte voor het aan- 205

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 520