brengen van genormaliseerde brievengleuven en -bussen zal ontbreken. In die gevallen moet genoegen worden genomen met een mindere oplossing. Het verdient echter aanbeveling te streven naar maten, welke die van de genorma- liseerde onderdelen zoveel mogelijk benaderen. De in lid 2 opgenomen nadere eis is bedoeld voor de gevallen, waarin de brievengleuf niet uitkomt in een tot de woning of het kantoor behorende ruimte. ARTIKEL 318 Toelichting op het ontstaan 'n sommige gemeenten zijn de voorschriften inzake de huisnummering in de Algemene Politieverordening opgenomen of in een afzonderlijke verordening, waarin tevens aanverwante onderwerpen, zoals bepalingen omtrent het onder- houd van het nummerbordje en omtrent vernummering van percelen, zijn geregeld. In die gemeenten kan opneming van de onderhavige bepaling ach- terwege blijven. Paragraaf 2: Sanitaire voorzieningen ARTIKEL 319 Wenk voor de toepassing Lid 4. Een doeltreffend geplaatst privaat is uiteraard in de eerste plaats een binnen een gebouw geplaatst privaat of een privaat dat rechtstreeks uit een gebouw toegankelijk is. In uitzonderingsgevallen zal met een buiten een gebouw geplaatst privaat genoegen kunnen worden genomen, bijvoorbeeld wanneer er beslist geen ruimte voor het privaat is. ARTIKEL 320 Wenk voor de toepassing Om een woning aan zijn doel te laten beantwoorden kan het gewenst zijn dat sen badruimte aanwezig is. Dit mag als een eis van hygiënisch belang worden aangemerkt. Aangezien bestaande woningen niet steeds zodanig zijn ingericht dat zonder groot bezwaar badruimten kunnen worden gemaakt, is geen algemeen voorschrift opgenomen, doch slechts de mogelijkheid om het aanbrengen van een badruimte als nadere eis te stellen. 206

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 521