Bestaande bouwwerken enz. ARTIKEL 322 Toelichting op het ontstaan Lid 3 dient niet te worden opgenomen in gemeenten, die geen openbaar rioleringsstelsel hebben. Wenk voor de toepassing Wijziging van de riolering valt onder de begripsomschrijving van ,,bouwen immers het is veranderen van een bouwwerk. Indien de wijziging vrijwillig wordt aangebracht, dus zonder aanschrijving krachtens artikel 25 van de Woningwet, kan dus een bouwvergunning nodig zijn. In de praktijk zal van geval tot geval moeten worden beoordeeld of de wijziging van zodanige betekenis is dat een bouwvergunning daarvoor dient te worden gevorderd. Paragraaf 4: Beschikbaarheid van drinkwater ARTIKEL 323 Wenk voor de toepassing Indien het middel tot het betrekken van drinkwater niet uit een aansluiting op het distributienet behoeft te bestaan en zodanige aansluiting ook niet aanwezig is, kan op grond van lid 1 een doeltreffende welput of regenbak worden verlangd of kan verbetering van een bestaande welput of regenbak worden voorgeschreven. ARTIKEL 324 Wenk voor de toepassing Op grond van deze bepaling kan worden geëist, dat bijvoorbeeld logeerge- bouwen, winkels of stallen van een middel tot het betrekken van deugdelijk drinkwater worden voorzien. Indien het gebruik van het gebouw er aanleiding toe geeft, kan op grond van deze bepaling een aansluiting op de waterleiding worden geëist, die tevens van belang kan zijn voor de brandbestrijding. Paragraaf 3: Afvoerleidingen

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 522