Gebruik van bouwwerken enz. Lid 2 van artikel 28 van deze verordening regelt het afgeven door of namens burgemeester en wethouders van de voltooiingsverklaring, terwijl lid 4 van dat artikel bepaalt, dat deze verklaring, indien zij een gebouw betreft, tevens geldt als de verklaring, bedoeld in lid 1 van artikel 29, dat tegen het in gebruik geven of nemen van het gebouw geen bezwaar bestaat. ARTIKEL 346 Toelichting op het ontstaan Deze bepaling is een uitvloeisel van artikel 55, lid 3, der Woningwet. ARTIKEL 347 Toelichting op het ontstaan Deze bepalingen zijn een uitvloeisel van artikel 55, leden 2 en 3, der Woningwet. Het gaat hier om handelingen, die alleen het in gebruik geven of nemen van het gebouw betreffen en waarbij ten hoogste bouwkundige maatregelen voorkomen, waarvoor geen bouwvergunning vereist is. Artikel 14 noemt als dergelijke maatregelen o.a. het bouwen ingevolge een aanschrijving van burgemeester en wethouders, werkzaamheden behorende tot het gewone onderhoud, veranderingen of vernieuwingen aan een bouw- werk, indien door of namens burgemeester en wethouders aan de aanvrager is medegedeeld, dat de veranderingen of vernieuwingen uit een bouwkundig oogpunt bezien van zodanige ondergeschikte betekenis zijn, dat voor de uitvoering ervan geen bouwvergunning wordt vereist. In verband hiermede is dus geen overlegging van tekeningen, berekeningen en dergelijke gegevens gevraagd. Komen er voor het tot bewoning bruikbaar maken van een gebouw of van een gedeelte er van wël bouwkundige maatregelen aan te pas, waarvoor een bouwvergunning vereist is, dan valt de gehele handeling onder de bepalingen van de hoofdstukken 2 en 3 (respectievelijk administratieve voorschriften en voorschriften omtrent het bouwen) en niet onder die van dit hoofdstuk. ARTIKEL 348 Toelichting op het ontstaan Deze bepaling is opgenomen in verband met artikel 6, lid 4, der Woningwet. 219

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 534