Paragraaf 2: Het kenteken voor onbewoonbaar verklaarde woningen. Gebruik van ontruimde onbewoonbaar verklaarde woningen, anders dan tot bewoning Inleiding Er is plaats voor de opvatting, dat deze paragraaf niet in dit hoofdstuk en met "'tzondering van artikel 349, zelfs niet in de bouwverordening thuis hoort.' r e 349' een uitv'oeisel van de bepaling van artikel 37, lid 2 Woninq- wet, is nauwelijks een bepaling betreffende het gebruik van bouwwerken te noemen. Het is er niettemin in opgenomen om alles wat in de bouwverordening op onbewoonbaar verklaarde woningen betrekking heeft op één plaats te zamen te brengen. ARTIKEL 349 Toelichting op het ontstaan De bepalingen van lid 1 vloeien voort uit artikel 37, lid 2, der Woningwet. ARTIKEL 350 Toelichting op het ontstaan De bepalingen van dit artikel zijn gegrond op artikel 46 van de Woningwet welk artikel bij amendement in de wet is gekomen. Bij de mondelinge behande- hng m de Tweede Kamer is door de voorstellers van het amendement betoogd, dat de regeling, die de gemeenteraad vaststelt voor het gebruik van ontruimde onbewoonbaar verklaarde woningen, anders dan tot bewoning, niet in de ouwverordening zou moeten worden opgenomen, omdat de regeling op die wijze met aan de goedkeuring van Gedeputeerde Staten onderworpen behoef- te worden- Dit werd van belang geacht, omdat verscheidene colleges van Gedeputeerde Staten voorheen wel bezwaar hebben gemaakt tegen regehngen, die meer dan een geringe beperking van de beschikkingsmacht van de eigenaar inhielden. Wordt de regehng echter niet in de bouwverordening opgenomen en wordt In een dergehjke afzonderlijke regeling een strafbepaling opgenomen, dan de re9ehng onder de werking van de artikelen 195 e.v. van de gemeente- 220

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 535