Gebruik van bouwwerken enz. ARTIKEL 366 Wenk voor de toepassing Onder de in lid 2, sub b, genoemde toestellen vallen onder meer de zoge- naamde gevelkachels. Paragraaf 7: Voorkomen van overlast en hinderlijk of schade- lijk gebruik ARTIKEL 367 Toelichting op het ontstaan Dit artikel betreft, voor zover het een regeling bevat ter voorkoming van schade, hinder of overlast, een materie die eventueel ook in een algemene politieverordening kan worden geregeld. Voor zover zij in een algemene politieverordening is of wordt geregeld, dient de bepaling uiteraard niet in de bouwverordening te worden opgenomen. Voor opneming van de bepaling in dit model werd reden gevonden, omdat de bepaling betrekking heeft op de wijze van gebruik van bouwwerken, open erven en terreinen en het toezicht hierop veelal ook in handen van het bouwtoezicht is. Wenk voor de toepassing De bepaling kan onder meer toepassing vinden in de volgende gevallen: plaatsen van voorwerpen of voertuigen in gemeenschappelijke trappehuizen van tot bewoning bestemde gebouwen; lawaaihinder (bijvoorbeeld door radio- en televisietoestellen); veroorzaken van radio- en televisiestoringen door appa- raten, voor zover niet geregeld in het Radiostoringsreglement; stofverwekken- de kolenopslag, voor zover niet onder de Hinderwet vallende; veroorzaken van brandgevaar door het opslaan van brandbaar materiaal (houtwol, stro, dozen enz.); het opslaan van stankverwekkende stoffen; het op gevaarlijke wijze stapelen van materiaal (bijv. voor kinderen bereikbare stapels vaten, die kunnen gaan rollen). In alle gevallen kan na behoorlijke voorafgaande waarschuwing politiedwang worden toegepast. Deze is dan gebaseerd op artikel 210 van de gemeentewet. 225

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 540