Wenk voor de toepassing Lid 2, onder b. Indien ontgravingswerkzaamheden worden aangekondigd verdient het aanbeveling de nutsbedrijven (PTT inbegrepen) in te. lichten ter voorkoming van schade aan leidingen. ARTIKEL 374 Wenk voor de toepassing Vergunningen van andere aard kunnen bijvoorbeeld betrekking hebben op eventuele goedkeuringen vanwege de Rijks- of provinciale overheid. ARTIKEL 375 Toelichting op het ontstaan Dit artikel heeft voornamelijk betrekking op gevallen waarin het bouwtoezicht vermoedt, dat ondeugdelijke constructies of materialen aan het oog zijn ont- trokken of ondeugdelijk zijn verwerkt. De vraa9 is onder het oog gezien wie de kosten van de in dit artikel bedoelde werkzaamheden moet dragen. In het algemeen zullen de kosten van werkzaamheden, welke de houder der bouwvergunning verplicht is te verrichten of te doen verrichten, voor diens rekening en die, welke door of vanwege het bouwtoezicht worden uitgevoerd, ten laste van de gemeente moeten komen. Aangezien dit toch geval voor geval zal moeten worden beoordeeld en een nauwkeurige omlijning niet is te geven, is een regeling in de verordening achterwege gelaten. ARTIKEL 376 Toelichting op het ontstaan Lid 2. In dit lid is de materiële inhoud van artikel 3 van het Besluit Uniforme Bouwvoorschriften opgenomen. Wenken voor de toepassing Lid 7. In tegenstelling tot het bepaalde in artikel 152, lid 3, gaat het hier niet om een beoordeling van het bouwplan, doch om een beoordeling van de kwaliteit van de materialen en bouwelementen, die ter uitvoering van het plan zijn aangevoerd. 230

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 545