Uitvoeringsvoorschriften Omtrent de door burgemeester en wethouders aanvaarde deskundige instel- ling of persoon zij verwezen naar de wenk voor de toepassing bij artikel 152, lid 3. Lid 3. Keuring van bouwmaterialen en bouwelementen, voordat deze zijn aangevoerd, is niet uitgesloten. Zulks kan met het bouwtoezicht worden overlegd. Formeel kan het bouwtoezicht alleen op het werk aanwezige mate- rialen en bouwelementen keuren. Lid 4. Het uitvoeren van proefbelastingen dient tot bijzondere gevallen beperkt te blijven in verband met de daaraan verbonden kosten. ARTIKEL 378 Wenk voor de toepassing Dit artikel heeft betrekking op alle metselwerk, dus ook op metselwerk van andere materialen dan baksteen of kalkzandsteen ARTIKEL 381 Wenk voor de toepassing Lid 2. Behalve het doordringen van water beoogt deze bepaling het door- dringen van gas uit lekken in de gasleiding in de straat naar ruimten binnen het gebouw zoveel mogelijk te voorkomen, zulks met het oog op de veilig- heid van de gebruikers van het gebouw. De eis van waterdichtheid van de doorvoering geldt daarom ook, indien er voor die eis uit een oogpunt van het doordringen van water geen reden zou bestaan. ARTIKEL 382 Wenk voor de toepassing De bepaling beoogt de veiligheid en het voorkomen van schade en ernstige hinder voor de omgeving. De veiligheid van de arbeiders op het werk zal door de bepaling van lid 1 tevens zijn gediend. De veiligheid van deze arbeiders is overigens een aan- gelegenheid, waarop de Arbeidsinspectie krachtens de Veiligheidswet en de Arbeidswet heeft toe te zien. De Arbeidsinspectie heeft tevens het toe- zicht op de aanwezigheid op de bouwplaats van drinkwater, privaten en schaftgelegenheden. 231

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 546