Bljzondere bepalingen m.b.t. de velllgheld op de weg Inleiding In deze verordening komen reeds bepalingen voor die mede de veiligheid op de weg of het openbare water in verband met bouwwerken op het oog hebben. Als zodanig mogen bijvoorbeeld worden genoemd de restricties, waaronder vrijstellingen van het verbod tot overschrijding van de voorgevel- rooilijn kunnen worden verleend (artikelen 42 en 43); de draairichting van ramen en deuren (artikelen 202 en 203) en enkele bepalingen betreffende de uitvoering van bouwwerken (artikelen 383 en 384). Daarnaast zijn nog een aantal bepalingen van uiteenlopende aard nodig om te bereiken dat de veiligheid van de gebruikers van wegen en wateren geen gevaar loopt als gevolg van onderdelen van een bouwwerk of als gevolg van voorwerpen, die aan of bij bouwwerken zijn aangebracht. Gemeenten, die geen afzonderlijke reclame-verordening hebben of waar men geen afzonderlijke reclame-verordening wil maken, kunnen in dit hoofdstuk (de titel moet dan anders luiden) tevens de bepalingen omtrent reclame, voor zover geen bouwwerken zijnde, opnemen. Voorts kunnen in dit hoofdstuk bepalingen worden opgenomen omtrent het uitvoeren van werken door der- den in wegen of het hebben van voorzieningen in wegen. Hiervoor zijn echter geen model-bepalingen gegeven, omdat in tal van gemeenten deze bepalin- gen reeds in andere verordeningen voorkomen of vergunningen voor het uit- voeren van werken of het hebben van voorzieningen in of boven de weg of het openbare water op privaatrechtelijke basis worden verstrekt. ARTIKEL 385 Wenk voor de toepassing Voorzieningen, als in dit artikel bedoeld, kunnen bestaan uit het aanbrengen van hekken, roosters of luiken. Goederenliften van de straat naar een kelder zijn ook kelderingangen. ARTIKEL 386 Toelichting op het ontstaan Het hebben van zonneschermen boven de weg of het water is aan een vergunning gebonden, opdat preventief toezicht op deze constructies mogelijk is. Wil men echter het toezicht repressief doen zijn, dan is dit met 235

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 550