ARTIKEL 390 Toelichting op het ontstaan Het ^schil in term'jn in de leden 1 en 2 berust op de Woningwet. Artikel H0° dO, lid 3, noemt een termijn van twee maanden en artikel 51, lid 3 een termijn van drie maanden. Met betrekking tot de bepalingen in deze verordening welke op de gemeentewet steunen, is een analoge gedragslijn gevolgd. re9elm9 van de voorbereiding van de beslissing van de gemeenteraad op een ingesteld beroep is niet in de verordening opgenomen. Deze zal door de raad dienen te worden vastgesteld, waarbij hetzij een vaste commissie uit de raad hetzij een daartoe door de raad aangewezen lid kan worden inqe- schakeld. De regeling zal uiteraard een bepaling dienen te bevatten inge- vo'ge welke de belanghebbende gelegenheid krijgt te worden gehoord. Wenk voor de toepassing Lid 1 regelt het beroep tegen een aanschrijving, lid 2 het beroep in andere gevallen (weigering bouwvergunning, weigering vrijstelling, gestelde nadere eisen, weigering woonvergunning, weigering toestemming ingebruikneming van onbewoonbaar verklaarde woning). ARTIKEL 391 Toelichting op het ontstaan Lid 3 Dit lid bevat een bepaling die analoog is aan die ten aanzien van de gevolgen van beslissingen in beroep tegen de weigering van een bouw- vergunning, vervat in artikel 51, lid 8, der Woningwet. Wenk voor de toepassing Het verdient in het belang van de rechtszekerheid van betrokkenen en ook met het oog op eventuele gevolgen van de beslissing van de raad, aanbe- veling, indien het een bouwaanvraag betreft, deze zodanig te beoordelen, dat ij eventuele weigermg van de bouwvergunning en een niet-gegrondverklarinq van het beroep door de raad, in een verder stadium niet nog andere weige- ringsgronden moeten worden genoemd. Dit'vereist derhalve een zo vollediq mogehjke beoordeling van de bouwaanvraag vôördat de bouwvergunninq geweigerd wordt. 240

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 555