slachtige methode en deze kan men vermijden door in de bouwvergunninq de voorwaarde op te nemen. dat gebouwd moet worden overeenkomstig de bepa- Imgen van de bouwverordening en de krachtens die verordening gestelde nadere regelen. Bij overtreding van een van de bepalingen van de bouwver- ordenmg wordt dan gebouwd in strijd met de bouwvergunning en zulks is strafbaar mgevolge artikel 95 van de Woningwet. (Men zie in dit verband ook de wenk voor de toepassing bij artikel 14, lid 1). De tot nu toe voorgestelde ..nadere regelen", welke grotendeels op de Wonmgwet steunen en overigens op de gemeentewet, bevatten geen bepa- Imgen waarvan de overtreding strafbaar dient te worden gesteld. Mochten >n de toekomst echter in een gemeente „nadere regelen" worden vastgesteld waarvan de overtreding wel strafbaar dient te worden gesteld, dan kan strafbaarstelling, voor zover de nadere regelen op de Woningwet steunen ingevolge artikel 97 der Woningwet door burgemeester en wethouders in regelen 2elf worden 9edaan- Overzichtelijker is echter, indien de gemeen- teraad een wijziging van artikel 394 vaststelt, waarbij overtreding van de burgemeester en wethouders vast te stellen en nader te noemen nadere regelen als strafbaar feit wordt aangeduid. De strafbepalingen blijven dan OP een plaats geconcentreerd. Eveneens zal in deze gedachtengang een w.jzigmg van artikel 395 dienen plaats te hebben, indien nadere regelen, we'ke hun grond vinden in de gemeentewet, strafbaar zouden moeten worden' gesteld. ARTIKEL 394 Toelichting op het ontstaan Lid 7. Deze bepaling is noodzakelijk in verband met de in lid 1 van artikel 97 der Woningwet opgenomen restrictie. Lid 2. Gelijk reeds in de inleiding tot dit hoofdstuk is vermeld, is de straf waarmede de strafbare feiten in dit lid genoemd worden bedreigd, genoemd in artikel 97 der Woningwet. Indien een strafbaar feit, als in dit artikel be- wordt be9aan door of vanwege een rechtspersoon, is artikel 99 dier wet van toepassing. ARTIKEL 395 Toelichting op het ontstaan Lid 2. Deze redactie wijkt af van die van artikel 99 der Woningwet, omdat de 244

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 559