42 2e afd. 30 maart 1967 AANPASSING GASDISTRIBIITIENET AAN TOENEMEND AARDGASVERBRUIK. Heemstede, 22 maart 1967. Aan de Raad, Bij uw besluit van 26 mei 1965 no. 76 werd een krediet van f 18.000, beschikbaar gesteld voor een door het Gasinstituut in te stellen onderzoek naar de distributiecapaciteit van het gasbedrijf in verband met de over- gang van stadsgas- op aardgasdistributie. Het verslag van dit onderzoek is inmiddels uitgebracht en voor u bij de stukken ter inzage gelegd. Blijkens het rapport zullen de aan het gasdistri- butienet te treffen voorzieningen in totaal rond 1.500.000,— gaan bedragen, waarbij dan t.z.t. nog een bedrag zal komen van f 800.000,voor leidingen' in de nog te stichten woonwijken. Het treffen van de nodige voorzieningen voor de bestaande bebouwing zal in drie fasen tot stand kunnen worden gebracht. De eerste fase zal in het lopende jaar behoren te worden uitgevoerd. Van de toeneming van het aardgasverbruik zal het afhangen wanneer de beide andere gedeelten van het plan zullen dienen te zijn gerealiseerd. Aan de hand van de huidige ont- wikkeling zou dit in de jaren 1968 en 1969 dienen te geschieden. Na de voltooiing van het plan zal de distributiecapaciteit zodanig zijn opgevoerd, dat deze tenminste voor de komende 20 jaren zal zijn afgestemd op de toeneming van het aardgasverbruik tijdens die periode. Hierbij is aangenomen dat rond 70 van de verbruikers het aardgas voor verwar- mingsdoeleinden zal afnemen. Bovendien is rekening gehouden met de mogelijkheid dat grote bedrijven of instellingen in de toekomst op aardgas als brandstof zullen kunnen overgaan. Bij de netberekeningen is uitgegaan van een piekbelasting ten tijde van e omschakeling" op aardgas van 0,4 m3 aardgas per aansluiting per uur. Deze raming was gebaseerd op gegevens van bedrijven, die reeds eerder op aardgas omschakelden en de genoemde belasting werd geconstateerd dadelijk na de omschakeling. De berekeningen hebben geleerd dat in Heemstede en Bennebroek de netten overal een capaciteit hebben, die overeenkomt met een gemiddelde piekbeiastmg van 0,39 m^ per aansluiting per uur, doch dat in Vogelenzang sec s een capaciteit beschikbaar is van 0,21 m3 per aansluiting per uur. Dit laatste îs een gevolg, deels van de te geringe capaciteit van de middel- drukleidmg die het dorp van gas voorziet, deels van de in de Leidsevaart Dij de Bekslaan liggende tijdelijke noodzinker, die de te geringe diameter heeft van 2". Door het opvoeren van de druk in de middeldrukleiding en enkeie andere maatregelen îs mmiddels de distributiecapaciteit in Vogelenzang wel enigs- zms verbeterd, zodat de gasvoorziening in de afgelopen winter nog zonder wmfj8!o™«fedeliS verlopen, doch het is noodzakelijk, dat vöör de 1967/1908 wordt overgegaan tot vervanging van de zinker in de Leidsevaart door een met een diameter van 8". De hieruit voortvloeiende kosten worden geraamd op 35.300, f gemeente Heemstede zijn als gevolg van het sinds de omschakeling sterk toegenomen aardgasverbruik twee gedeelten, waarvoor het treffen van voorzienmgen op korte termijn geboden is, n.I. ten behoeve van: a. de percelen in de omgeving van het Roemer Visscherplein. Bij piekver- bruik dreigen hier moeilijkheden bij de gasvoorziening te ontstaan. Deze kunnen worden voorkomen door de verzwaring van de lagedrukleiding in de Zandvoorter Allee van de nader te noemen districtsregulateur al- aaar af naar de Zandvoortselaan en de verzwaring van de lagedruklei-

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 586