42 2e afd. 30 maart 1967 ding lopende van de Zandvoortsebrug af langs de Zandvoortselaan, het Roemer Visscherplein naar de P.C. Hooftkade. De verzwaring van het leidinggedeelte tussen Zandvoorter Allee en Zandvoortsebrug zal dienen te wachten tot het profiel van dit wegge- deelte definitief vastligt. De nieuwe leidingen zullen voorlopig dan ook verbonden worden met de bestaande 8" lagedrukleiding in de Zandvoortselaan. De kosten van deze leiding-verzwaring worden begroot op 88.600, b. de percelen in de Indische buurt. Uit de computerberekeningen is ge- bleken, dat de gasdruk tussen het gasbedrijf en deze buurt over een korte afstand zeer snel daalt. De toevoerleidingen hebben een onvol- doende capaciteit, zodat het nodig zal zijn in de loop van dit jaar over te gaan tot verzwaring van enkele dezer leidingen, te weten, die lopende van het Wilhelminaplein via Achterweg en Meerweg tot 35 meter ten oosten van de Soendastraat en van de Cloosterweg via de Molen- werfslaan naar de Sumatrastraat. De kosten hiervan zullen, met inbe- grip van die van het overzetten van dienstleidingen, 42.900,bedra- gen. Om de in de toekomst benodigde distributiecapaciteit te bereiken, zal het nodig zijn om het gas op verschillende plaatsen in het bestaande lagedruk- net te injecteren. Ieder injectiepunt verzorgt dan als het ware een bepaald gedeelte van het voorzieningsgebied. Deze injectiepunten dienen door mid- del van hogedrukvoedingsleidingen met het gasverdeelstation te worden verbonden. De gasdruk zal in deze leidingen 8 bar (8 atmosfeer overdruk) bedragen. In de omgeving van de injectiepunten zullen plaatselijk de lagedrukleidin- gen verzwaard dienen te worden. Voorshands zal een hogedrukleiding die- nen te worden aangelegd, lopende van het gasbedrijf via Nijverheidsweg, Cruquiugweg, Wipperplein, Heemsteedse Dreef, Camplaan, Van Merlen- laan, door het Centrumplan naar de Kerklaan hoek Blekersvaartweg en verder via Blekersvaartweg, Crayenestersingel, Adr. Pauwlaan en Laan van Rozenburg naar de Zandvoorter Allee. De kosten van deze leiding zul- len f 332.000,belopen. Aan de hogedrukleiding zullen voorlopig twee dis- trictsregulateurs met een voordruk van 1,5 tot 8 bar en een druk achter de regelaar van 25 m bar 250 mm W.K. worden aangesloten en wel bij de kruising van de Blekersvaartweg en de Koediefslaan en bij het einde van de Zandvoorter Allee. Deze regulateurs zullen tezamen 23.100, kosten. In totaal zal dus voor de in het lopende jaar te treffen voorzieningen nodig zijn: 35.300,b 88.600,b 42.900,b 332.000,— 23.100,— 521.900,—. Specificaties van de onderscheidene bedragen zijn voor u bij de stukken ter inzage gelegd. Wij menen, dat voor de kosten dezer voorzieningen de normale afschrij- vingspercentages, zoals die laatstelijk bij uw besluit van 25 maart 1965 no. 43 zijn goedgekeurd, behoren te gelden. Zoals u zich zult herinneren besloot uw raad destijds de uitgaven voort- vloeiende uit de omschakeling van stadsgas op aardgas in 20 jaren af te schrijven. Nu het hier om blijvende voorzieningen aan het leidingnet gaat zouden wij de toen gevolgde gedragslijn thans niet willen doortrekken. Wij stellen u voor door vaststelling van nevensgaand ontwerp-besluit het laatstgenoemde bedrag te onzer beschikking te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 587