Een kelder van een woning mag niet toegankelijk zijn vanuit een kamer. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 voor kamers, welke boven het vereiste aantal van art. 62, lid 1, onder b, aanwezig zijn, mits zij voor zover deze kamers behoren tot een woning, gelegen in een gebouw, dat meer dan één woning bevat niet rechtstreeks toegankelijk zijn uit een voor gemeenschappelijk gebruik bestemd gedeelte van dat gebouw, doch daarvan afgescheiden door een toegangsportaal met een vloeroppervlakte van ten minste 1 m2 en voorzien van een afsluitbare deur. ARTIKEL 67 Vluchtwegen bij brand in tot bewoning bestemde gebouwen Kamers en keukens van tot bewoning bestemde gebouwen moeten een vlucht- weg bij brand hebben. Onder een vluchtweg bij brand wordt verstaan een gelegenheid, waardoor men zonder een kamer, keuken, bedrijfsruimte of berg- plaats te betreden, op veilige wijze een veilige plaats kan bereiken. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1, indien de moge- lijkheden voor het bij brand ontkornen voldoende zijn verzekerd. ARTIKEL 68 Hoogteligging van vloeren van ruimten van tot bewoning bestemde gebouwen Vloeren van ruimten van tot bewoning bestemde gebouwen, met uitzondering van vloeren van bergplaatsen en kelders en van toegangen tot bergplaatsen en kelders, moeten ten minste 15 cm boven de hoogte van de weg liggen. Vloeren van ruimten van tot bewoning bestemde gebouwen, met uitzondering van vloeren van bergplaatsen en kelders en van toegangen tot bergplaatsen en kelders moeten ten minste 45 cm boven de normale hoogste grondwater- stand ter plaatse liggen. Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 a. indien de hoogte van het bij het gebouw behorende erf lager is dan de hoogte van de weg, mits de vloer dan 15 cm boven de hoogte van het erf ligt; b. voor keukens in een bijzonder woongebouw. ARTIKEL69 Hoogteverschil van ruimten van woningen Het hoogteverschil tussen de vloeren van de in art. 62, lid 1, onder b, bedoelde kamers onderling mag niet meer bedragen dan 3,5 m.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 58