44 n.c.i). 4e afd. 30 maart 1967 filantropische doeleinden etc. in beginsel kosteloos worden verstrekt. Men kân hiervoor evenwel een recht vragen van ten hoogste vijf cent per in- lichting (dit bedrag dateert reeds uit 1948). Ook in Heemstede is het maximaal toelaatbare tarief in de legesverordening vermeld (rubriek Uiteraard is uw Raad bevoegd hetzelfde zeer lage tarief ook te doen gelden voor andere instellingen. Naar ons oordeel bestaan er geen over- wegende bezwaren tegen dit tarief toe te passen ten aanzien van instellin- gen welke ten algemene nutte werkzaam zijn. Hieronder moeten o.i. ook de politieke partijen worden verstaan. Voor inlichtingen welke op ,,normale" wijze kunnen worden verstrekt, zijn bedoelde instellingen dan dus niet 1,per inlichting verschuldigd, doch 0,05. Vraagt men inlichtingen welke door middel van de citograaf worden verstrekt, dan zal toepassing van dit lage tarief de gemeente in het alge- meen vrij veel kosten. Eén volledige doorvoering door de citograaf kost namelijk ongeveer 600,Het is heel goed mogelijk dat één doorvoering maar 500 inlichtingen of zelfs nog minder oplevert; dat hangt er namelijk geheel van af wat men wenst (b.v. opgaaf van alle inwoners die in een bepaald jaar geboren zijn). De instelling betaald dan 500 x f 0,05 of 25,—. Om het verlies voor de gemeente zoveel mogelijk te beperken menen wij dat het goedkope tarief voor instellingen welke ten algemene nutte werk- zaam zijn, niet dient te gelden in geval deze instellingen verlangen dat de inlichtingen binnen drie maanden na de aanvraag worden verstrekt en de verstrekking ook binnen deze termijn plaatsvindt. Neemt men genoegen met een termijn van tenminste drie maanden dan zal het namelijk vrijwel altijd mogelijk zijn diverse opdrachten voor de citograaf te combineren, zodat één doorvoering meer soorten inlichtingen oplevert. Een andere mo- gelijkheid is dat de betrokken secretarie-afdeling de inlichtingen buiten de citograaf om verzamelt indien daarvoor tijd beschikbaar is. Nu in het geheel niet bekend is hoeveel extra aanvragen om inlichtingen het gevolg zullen zijn van de onderhavige wijziging, kan uiteraard zelfs niet bij benadering worden geschat hoeveel deze wijziging de gemeente zal kos- ten. Wij stellen u voor overeenkomstig het vorenstaande te besluiten en de 5e wijziging van de legesverordening met inachtneming van het voren- staande opnieuw vast te stellen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 593