3 Een privaat binnen een woning moet bereikbaar zijn zonder dat daartoe een kamer, keuken of badruimte behoeft te worden betreden. Niet van toepassing is het bepaalde in het voorgaande van dit lid: a. indien de kamer, die voor het bereiken van het privaat moet worden be- treden, de kamer is, bedoeld in art. 72, lid 2 (hoofdwoonkamer); b. indien de vrijstelling, bedoeld in art. 62, lid 2, onder e, is verleend; c. indien binnen een woning meer dan één privaat aanwezig is en ten minste één privaat voldoet aan het bepaalde in de eerste alinea van dit lid. 4 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 voor privaten en waterplaatsen, behorende bij niet tot bewoning bestemde gebouwen. ARTIKEL 71 Ligging van trappehuizen in tot bewoning bestemde gebouwen 1 Trappehuizen van tot bewoning bestemde gebouwen moeten over de volle hoogte en over een breedte van ten minste 1 m, hetzij begrensd zijn door een buitenwand, hetzij grenzen aan de buitenlucht. Niet van toepassing is het bepaalde in het voorgaande van dit lid op een trappehuis binnen een woning. 2 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in de eerste zin van het vorige lid, indien door inrichting, uitvoering, kunstverlichting en ventilatie van het trappehuis een aanvaardbare toestand wordt verkregen. ARTIKEL 72 Horizontale afmetingen van kamers in tot bewoning bestemde gebouwen 1 Kamers in tot bewoning bestemde gebouwen mogen geen geringere opper- vlakte hebben dan 5 m2 en indien de wanden rechte hoeken vormen, geen geringere breedte dan 1,8 m. 2 Een der in art. 62, lid 1, onder b, bedoelde kamers (hoofdwoonkamer) moeî een oppervlakte hebben van ten minste: 16 m2, indien de woning 2, 3 of 4 kamers bevat; 17 m2, indien de woning 5 kamers bevat en 18 m2, indien de woning 6 of meer kamers bevat. Indien de woning ingevolge vrijstelling, bedoeld in artikel 62, lid 2 onder d, geen afzonderlijke keuken bevat, moeten deze oppervlakten 2 m2 groter zijn

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 60