Artikel 7. Een bouwplan dat met de publiekrechtelijke bepalingen van de wet en/of verordening overeenstemt, tengevolge waarvan een bouwver- gunning moet worden verleend, kan soms niet worden verwezenlijkt omdat het gebruik van het te verwezenlijken bouwplan bijv. in strijd komt met de op grond van de Hinderwet te stellen eisen of omdat het bouwwerk in strijd komt met een erfdienstbaarheid. Het is voor het bouw- en woningtoezicht niet mogelijk al deze belemmeringen te weten. Het behoort evenwel tot de juiste uitoefening van de taak van een ambtenaar dat hij, voor zover hij van eventuele belemmeringen kennis draagt, hiervan aan de aanvrager mededeling doet. Artikel 8. Er is van de gedachte uitgegaan, dat de aanvraag om bouwvergun- ning binnenkomt bij het bouw- en woningtoezicht. Er zijn evenwel gemeenten waar dit niet geschiedt en waar het bouw- en woningtoe- zicht zich beperkt tot de zuiver technische aspecten van een bouwplan en de secretarie-afdeling tot de juridische aspecten. Ook al doet zich deze scheiding niet voor, een contact met de afdelingen van de secre- tarie zal in vele gevallen niet overbodig zijn. Het contact met de nutsbedrijven gas, water en elektriciteit spreekt voor zich zelf. Daarnaast kan nog worden genoemd het Staats- bedrijf van de P.T.T. Er is van uit gegaan, dat het bouw- en woningtoezicht, overeen- komstig het bepaalde in artikel 3, tweede lid, onder f, van de Woning- wet, met betrekking tot de brandveiligheid eisen stelt ten aanzien van de constructie van bouwwerken en dat de brandweer dergelijke eisen stelt ten aanzien van het gebruik van bouwwerken. Met het oog hierop is overleg met de brandweer noodzakelijk. De brandveiligheidseisen, neergelegd in de Bouwverordening, zijn voor andere bouwwerken dan woningen niet uitputtend geregeld. Ook ten aanzien van dergelijke bouwwerken is overleg met de brandweer zeker nuttig. Artikel 9. Het advies, dat burgemeester en wethouders inwinnen ten einde op de aanvraag om bouwvergunning te kunnen beslissen, is tweeërlei, 9 Toelichting

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 614