is uitgegaan, geschiedt overeenkomstig deze aanschrijving en niet in strijd komt met de bepalingen van de Bouwverordening en de krachtens deze verordening gestelde nadere regelen; d. het bouwen, waarvoor geen bouwvergunning is vereist en waar- voor geen aanschrijving is uitgegaan, niet in strijd komt met de Bouwverordening, de krachtens deze verordening gestelde nadere regelen en de voorschriften van of krachtens een bestemmings- plan. 2. De ambtenaar zorgt er voor zoveel mogehjk te voorkomen, dat het bouwen in strijd komt met de daarvoor geldende eisen door het geven van inlichtingen, geregelde controle, beleidvol optreden en het houden van besprekingen. Paragraaf 2 Lastgeving Artikel 12. 1. De ambtenaar verstrekt een mondelinge lastgeving in gevallen, waarin de veiligheid onverwijld ingrijpen vordert. 2. De ambtenaar verstrekt een schriftelijke lastgeving na overeen- stemming met het hoofd van bouw- en woningtoezicht of met een d°or deze aangewezen ambtenaar over de vraag of een spoedeisend geval als bedoeld in artikel 13, derde lid, van de Bouwverordening aanwezig is. 3. In of bij de lastgeving wordt medegedeeld dat tegen de last binnen een week na de dag van kennisgeving bij burgemeester en wethouders beroep kan worden ingesteld. 4. De ambtenaar deelt bij een mondelinge lastgeving mede, dat deze op verzoek schriftelijk door of vanwege het hoofd van bouw- en woningtoezicht wordt bevestigd. 5. Van een mondelinge lastgeving wordt rapport opgemaakt voor het hoofd van bouw- en woningtoezicht en van een schriftelijke of een schriftelijk bevestigde lastgeving wordt tevens een afschrift ge- zonden aan burgemeester en wethouders. Artikel 13. Indien een lastgeving een spoedeisend geval betreft, wordt in of bij deze lastgeving hiervan mededeling gedaan met de verplichting, dat terstond aan de daarin gestelde last moet worden voldaan, zonder dat de termijn voor en de behandehng van het beroep kan worden afge- wacht. Tekst instructie 12

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 617