46 4e afd. 30 maart 1967 VERBETERING 48 WONINGEN DK. J. R. THORBECKELAAN Heemstede, 22 maart 1967. Aan de Raad, Zoals U genoegzaam bekend is vertonen de 48 in de strokenbouw uitge- voerde half-houtrijke woningen aan de Dr. J. R. Thorbeckelaan, welke nog slechts ruim acht jaar geleden zijn gereedgekomen, emstige gebreken, zulks ondanks de voorzieningen die in 1961 zijn getroffen krachtens Uw besluit van 27 januari 1961, nr. 18. De bewoners ondervinden vooral veel overlast van water condensvorming en regendoorslag). Bij onze brief van 19 oktober 1966, hebben wij U ingelicht over de gang van zaken met betrekking tot de voorbereiding van de verbetering. Hierin vermeldden wij o.m. dat een verbeteringsplan zou worden voorbereid door een commissie onder voorzitterschap van de wethouder van Openbare Wer- ken, waarin verder zitting hebben architect B. J. J. M. Stevens. de oud- raadsleden C. Brandsma en N. J. van der Linden, twee leden van het be- stuur der Woningstichting „Heemstede", welke stichting de woningen be- heert, een vertegenwoordiger van de Nationale Woningraad, idem van het Houtvoorlichtingsinstituut en de directeur van Openbare Werken. Wij herinneren U er voorts aan dat het Centrum voor Houtresearch, te Amsterdam, een rapport heeft uitgebra.cht over de oorzaak van de gebre- ken. Blijkens dit rapport, dat destijds te Uwer kennis is gebracht en thans bij de stukken voor U ter inzage is gelegd, zijn diverse delen van de voor- en achtergevels verrot. De oorzaken hiervan zijn o.a.: a. de vorm van het condensatieprofiel en de wijze van bevestiging ervan hebben het condenswater-van-binnen in het hout van de tussendorpel, in de verbindingen en in de borstweringen geleid; b. de borstweringen zijn niet juist opgebouwd; c. de verbindingen waren niet ingekroosd. Het heeft naar ons oordeel geen zin thans dieper in te gaan op deze oorzaken of op de vraag naar eventuele fouten bij het ontwerpen en het uitvoeren van het bestek. Het staat in elk geval voldoende vast dat de architect of de aannemer niet aansprakelijk kunnen worden gesteld. Ook staat vast dat de gebreken niet te wijten zijn aan de Woningstichting ,,Heemstede". Architect Stevens heeft in augustus j.l. een verbeteringsplan, alsmede een alternatiefplan ingediend. Een dezer plannen werd door de commissie van voorbereiding en ons college in beginsel aanvaardbaar geacht. De heer Stevens heeft echter de wens te kennen gegeven niet met de verdere uit- werking en met de uitvoering te worden belast; dit zou namelijk veel tijd- verlies met zich brengen, daar hij kampt met een langdurig tekort aan personeel. In verband hiermede is de verdere uitwerking va.n het plan toevertrouwd aan de architect H. J. W. Meyran, te Beverwijk, die werkt onder auspieiën van de Nationale Woningraad, en veel ervaring heeft met renovatieplannen. De heer Meyran heeft een dezer dagen een definitief plan met kosten- begroting en een summiere technische omschrijving ingediend. Dit plan, waarvan de bestektekeningen nog moeten worden vervaardigd, ligt voor U ter visie.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 630