46 4e afd. 30 maart 1967 Het plan omvat het vervangen van de gehele voor- en achtergevelpuien van alle woningen. De nieuwe binnenspouwbladen zullen bestaan uit Durox- platen, welke fabrieksmatig zullen worden vervaardigd en aan elkaar zul- len worden gelijmd. Het beneden-buitenspouwblad zal uit halfsteens metsel- werk bestaan, terwijl de buitenspouw van de verdieping voomamelijk van hout zal zijn. Het uiterlijk aanzien van deze verdieping zal ongeveer gelijk zijn aan dat van de woningen aan de oostzijde van de Dr. J. R Thorbecke- laan. De commissie van voorbereiding heeft zich unaniem met het plan ver- enigd, terwijl ook het bestuur van de Woningstichting „Heemstede" hierte- gen geen bezwaren heeft. Tijdens de uitvoering van het werk zullen de woningen bewoond blijven. De aannemer zal alle maatregelen moeten ne- men welke redelijkerwijs mogelijk zijn om het ongerief voor de bewoners tot een minimum te beperken. Ter voorkoming van beschadigingen zal hij op maximaal 60 cm binnen de gevel een tijdelijke afscheiding moeten aan- brengen van licht schotwerk, bestaande uit latten met een plastic-bespan- ning. Blijkens de begroting worden de kosten geraamd op 7.000,per wo- ning (inclusief architectenhonorarium, toezicht etc.). In dit bedrag zijn tevens de kosten van herstel van de daken van de schuren begrependeze daken laten water door met als gevolg rottingsverschijnselen. De totale kosten worden derhalve geraamd op 48 x 7.000,— is 336.000,Voorts dient nog te worden gerekend op ongeveer 14.000,—, wegens herstel van de plantsoenen welke tijdens de uitvoering zullen wor- den beschadigd, zodat een bedrag van 350.000,benodigd zal zijn. Met betrekking tot de financiering merken wij op dat helaas niet mag worden gerekend op de toekenning van rijksvoorschotten; de gemeente zal der- halve zelf voor de financiering moeten zorgen, zodat een vaste geldlening zal moeten worden gesloten. Wij zullen al het nodige doen om hiervoor zo spoedig mogelijk machtiging van de minister van Binnenlandse Zaken te verknjgen. Slechts een gering gedeelte van de kosten zal gedekt kunnen worden door te beschikken over het risicofonds en het onderhoudsfonds van het complex; deze fonden waren per 1 januari j.l. resp. 36.000 en 23.000,groot. Voorts kan een deel van de kosten worden gedekt door te beschikken over 50 van het risicofonds van de overige complexen na-oorlogse gemeen- telijke woningwetwoningen (de minister van Volkshuisvesting en Ruimte- lijke Ordening staat niet toe dat ten behoeve van een ander complex over meer dan 50 wordt beschikt). Voor zover deze overige complexen betreft, is het risicofonds ongeveer 350.000,- groot, zodat hieruit 175 000 kan worden geput. Er moet dus nog dekking worden gevonden voor een bedrag van 350.000,36.000,— 23.000,— 175.000,—), d.i. 116.000,— Zolang het oorspronkelijke bouwvoorschot niet is afgelost, zal het de Wo- ningstichting ,,Heemstede" ten enen male onmogelijk zijn de rente en de aflossing van dit bedrag ten laste van de exploitatie te brengen. Wij zijn daarom van oordeel dat deze som als schuld op het complex moet blijven rusten. Jaarlijks zal op deze schuld rente moeten worden bijgeschreven. Aflossing van deze schuld, inclusief toegevoegde rente, zal o.i. moeten plaats hebben zo spoedig mogelijk nadat het oorspronkelijke bouwvoorschot zal zijn afgelost; aangenomen mag worden dat de woningstichting alsdan tot betaling in staat zal zijn.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 631