Inrichting van gebouwen b. van het bepaalde in lid 3, indien voldoende zijdelings daglicht kan toe- treden; c. van het bepaalde in lid 4 voor de toepassing van ander dan blank glas, mits de toetreding van daglicht, in verband met de doorlatendheid voor dag- licht van het gebruikte glas, niet minder is dan die vereist krachtens de leden 1 t/m 4 van dit artikel. ARTIKEL 106 Toetreding van daglicht tot kamers of keukens met een uitbouw 1 Uitbouwen aan kamers en keukens, zoals serres, worden voor wat de toe- treding van daglicht tot die kamers of keukens betreft, als deel van de kamer of keuken beschouwd, indien: a. de uitbouw geen grotere diepte dan 2,5 m heeft; b. het grensvlak tussen de kamer of de keuken en de uitbouw een opper- vlakte heeft van ten minste 2,7 m2 en voor ten minste 75 bestaat uit helder glas of open is. 2 Op een kamer of een keuken met een uitbouw, die voldoet aan het bepaalde in lid 1 en die van een lichtdoorlatende afdekking is voorzien, zijn de be- palingen van artikel 105 van toepassing, met dien verstande, dat als vloer- oppervlakte geldt de vloeroppervlakte van de kamer of de keuken en de uit- bouw te zamen. 3 Op een kamer of een keuken met een uitbouw, die voldoet aan het bepaalde in lid 1 en die niet van een lichtdoorlatende afdekking is voorzien, zijn de bepalingen van artikel 105 van toepassing, met dien verstande dat.- a. als vloeroppervlakte geldt de vloeroppervlakte van de kamer of de keuken en de uitbouw te zamen en b. de raamoppervlakte 30% groter moet zijn dan in artikel 105, lid 1, bij de desbetreffende belemmeringshoek is aangegeven. 4 Vrijstelling kan worden verleend van: a. het bepaalde in lid 1, onder a, voor een grotere diepte van de uitbouw, indien het grensvlak tussen de kamer of de keuken en de uitbouw gelijk of nagenoeg gelijk is aan de oppervlakte van de wand van de kamer of de keuken, waaraan de uitbouw grenst; b. het bepaalde in lid 3, onder b, voor een geringere vergroting van de raam- oppervlakte bij een zeer gunstige lichtinval in de kamer of de keuken. 69

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 79