buitenlucht, waarmede een ventilatie-opening kan worden verkregen van ten minste 10 dm2; b. een, mede voor ventilatiedoeleinden bestemd, gasafvoerkanaal. 2 Van de in lid 1, onder a, bedoelde ventilatie-opening moet ten minste 5 dm! op niet meer dan 40 cm beneden de zoldering zijn gelegen. 3 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1, onder a, indien een doeltreffende mechanische inrichting voor luchtverversing aanwezig is. ARTIKEL115 Ventilatie van badruimten 1 Een badruimte moet zijn voorzien van een ventilatiekanaal. 2 Het ventilatiekanaal van een badruimte met een inhoud van meer dan 4 m! moet voldoen aan de eisen voor gasafvoerkanalen. 3 Een badruimte moet zijn voorzien van toevoeropeningen voor verse lucht in een binnenwand of binnendeur nabij de vloer met een oppervlakte van ten minste de oppervlakte van de doorsnede van het ventilatie- of gasafvoer- kanaal. 4 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 voor badruimten met een inhoud van niet meer dan 4 m3, indien op andere doeltreffende wijze in de ventilatie van de badruimte is voorzien. ARTIKEL 116 Ventilatie van privaten 1 Privaten en waterplaatsen met waterspoeling moeten zijn voorzien van een aan de buitenlucht gelegen beweegbaar raam of van een andere afsluitbare ventilatie-inrichting in een buitenwand, waarmede een ventilatie-opening kan worden verkregen van ten minste 6 dm2, dan wel van een ventilatiekanaal. 2 Privaten en waterplaatsen zonder waterspoeling moeten zijn voorzien van een aan de buitenlucht gelegen beweegbaar raam of van een ander afsluitbare ventilatie-inrichting in een buitenwand, waarmede een ventilatie-opening kar worden verkregen van ten minste 12 dm2, dan wel van een ventilatiekanaal. 3 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in de leden 1 en 2 voor een combinatie van privaten en waterplaatsen in één doeltreffend geventileerde ruimte.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 82