J Niet van toepassing is het bepaalde in het voorgaande van dit lid, indien een voldoende centrale verwarmingsinrichting aanwezig is. In een woning moet bovendien een stookgat aanwezig zijn in een keuken, in- dien de woning niet is voorzien van een installatie voor gedistribueerd gas, flessengas of elektriciteit. ARTIKEL 121 Stookgoiegenheden in andere gebouwen dan woningen Als nadere eis kan worden gesteld, dat in voor het verblijf van mensen be- stemde ruimten van tot bewoning bestemde gebouwen, andere dan woningen en van niet tot bewoning bestemde gebouwen de nodige stookgaten worden aangebracht. ARTIKEL 122 Boodschappenliften of -kastjes in tot bewoning bestemde gebouwen Als nadere eis kan worden gesteld dat in tot bewoning bestemde gebouwen waarvan de vloer van een kamer, als bedoeld in artikel 72, lid 2 (hoofdwoon- kamer), meer dan 7 m boven peil ligt, in het belang van het woongerief bood- schappenliften en boodschappenkastjes worden aangebracht volgens bij die eis aan te geven aantal, afmetingen en ligging. Burgemeester en wethouders zijn bevoegd nadere regelen vast te stellen betreffende de constructie, de plaats en de inrichting van boodschappenliften. ARTIKEL 123 Afvoer van vuilnis en afval Indien een woning niet is voorzien van een van de keuken uit direct toeganke- lijk(e) balkon, veranda, loggia, plat, tuin of plaats of van een bijkeuken, moet in de keuken een op de buitenlucht geventileerde afsluitbare bergplaats voor een vuilnisvat aanwezig zijn. Het bepaalde in lid 1 is ook van toepassing op de kamer, bedoeld in artikel 72, lid 2 (hoofdwoonkamer), indien deze mede als keuken is ingericht. Niet van toepassing is het bepaalde in de leden 1 en 2, indien voor de vuilnis- afvoer van de woning een vuilstortkoker aanwezig is. Als nadere eis kan worden gesteld, dat een gebouw wordt voorzien van een of meer doeltreffende inrichtingen voor de afvoer van vuilnis en afval. Zie bljlage C. 74

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 84