ARTIKEL130 Inrichting van keukens van woningen 1 Een keuken in een woning moet zijn voorzien van een doeltreffend aanrecht, waarin een doeltreffende gootsteen. Aan dit voorschrift wordt geacht te zijn voldaan, indien een aanrecht met goot- steen is geplaatst, die voldoen aan de minima van NEN 3267, uitgave 1965. 2 Het bepaalde in lid 1 geldt ook voor de kamer bedoeld in artikel 72, lid 2 (hoofdwoonkamer), indien geen afzonderlijke keuken aanwezig is. ARTIKEL 131 Keukens in andere tot bewoning bestemde gebouwen dan woningen Nadere eisen kunnen worden gesteld met betrekking tot de inrichting van keukens in tot bewoning bestemde gebouwen andere dan woningen ten aan- zien van de aanwezigheid, de samenstelling, de afmetingen, de ligging en de inrichting van aanrechten en gootstenen. ARTIKEL 132 Warmwatervoorziening in de keuken en in de badruimte in woningen 1 In een woning, die is voorzien van leidingen voor leidingwater, moeten de keuken en de badruimte onderling door een leiding van voldoende capaciteit voor warm water zijn verbonden; op deze leiding moet een warmwatertoestel kunnen worden aangesloten. 2 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in het eerste lid, indien de warmwatervoorziening in de bedoelde ruimten gedurende het gehele jaar op andere wijze is verzekerd. ARTIKEL 133 Wasbakken in woningen ln een woning, die is voorzien van leidingen voor leidingwater, moet zich op een doeltreffende plaats een wasbak bevinden. De keukengootsteen en een handenwasbak in of bij een privaat mogen niet als wasbak in de zin van dit artikel worden aangemerkt. Behalve de in lid 1 bedoelde wasbak moet zich in een woning met meer dan vier kamers in één der kamers, niet zijnde de kamer bedoeld in art. 72, lid 2, op een doeltreffende plaats een gelegenheid bevinden om een wasbak aan te sluiten aan de waterleiding en de afvoerleiding.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 88