ARTIKEL 145 Meterkast (gas) Binnen een woning, die is voorzien van een gasinstallatie, moet ten behoeve van het plaatsen van de gasmeter op een vochtvrije plaats buiten een kamer of keuken, en zoveel mogelijk nabij de toegang tot de woning, een kast aan- wezig zijn met inwendig ten minste een hoogte van 205 cm, een breedte van 60 cm en een diepte van 35 cm. Zij-, onder-, boven- en achterkant van de kast moeten zoveel mogelijk luchtdicht zijn. De in het eerste lid bedoelde kast moet zijn voorzien van een afsluitbare deur De deur moet aan de onderzijde en aan de bovenzijde zijn voorzien van een ventilatie-opening van ten minste 1 dm2. De ventilatie-opening aan de onder- zijde mag niet hoger dan 20 cm boven de onderzijde van de kast, die aan de bovenzijde niet lager dan 20 cm onder de bovenzijde van de kast zijn aangebracht. De in lid 1 bedoelde kast mag slechts mede dienen voor het onderbrengen van de centrale schakel-, verdeel- en meetapparatuur van de elektriciteits- installatie. De meterkast voor een woning, die gelegen is boven een andere woning, moet loodrecht boven de meterkast van die andere woning zijn gelegen. Nadere eisen kunnen worden gesteld met betrekking tot: a. de afmetingen van de in het eerste lid bedoelde meterkast, indien de te plaatsen apparatuur vereist dat de afmetingen van de kast groter zijn; b. de inrichting en de plaats van de in de laatste alinea van het tweede lid bedoelde gecombineerde kast voor de gas- en elektriciteitsmeter. Vrijstelling kan worden verleend van: a. het bepaalde in lid 1 ten aanzien van de aanwezigheid van de meterkast binnen de woning en de afmetingen van de meterkast, indien het bouwplan aanleiding geeft toe te laten, dat de gasmeter doeltreffend anders wordt ge- plaatst; b. het bepaalde in lid 3. ARTIKEL146 Flessegasinstallatie Een flessegasinstallatie moet veilig zijn. Aan dit voorschrift wordt geacht te zijn voldaan, indien de installatie voldoet aan NEN 3324, uitgave 1965. (Voor- schriften voor de aanleg van vloeibaar-gas-installaties in woningen en andere gebouwen).

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 94