ARTIKEL 147 Eis tot het aanbrengen van een elektriciteitsinstallatie 1 Een tot bewoning bestemd gebouw moet van een elektriciteitsinstallatie zijn voorzien: a. indien het gebouw op ten hoogste 100m afstand van de dichtstbijzijnde leiding van het elektriciteitsdistributienet is gelegen, dan wel van het tracé, waarlangs in de eerstvolgende jaren een leiding van het elektriciteitsdistribu- tienet zal worden aangelegd; b. indien het gebouw op grotere afstand dan onder a bedoeld is gelegen, doch de kosten van aansluiting van de installatie aan de leiding voor de betrokkene niet hoger zijn dan bij een afstand van 100 m. 2 De in het vorige lid bedoelde afstand wordt gemeten langs de kortste afstand, langs welke een aansluiting zonder bezwaren kan worden gemaakt en tot het deel van het gebouw, dat zich het dichtst bij een leiding van het elektriciteits- distributienet bevindt. Hierbij worden gebouwen die te zamen op één erf of terrein staan als één gebouw beschouwd. ARTIKEL 148 Omvang van de elektriciteitsinstallatie in tot bewoning bestemde gebouwen 1 De elektriciteitsinstallatie van een woning moet ten minste omvatten: a. een aansluitgelegenheid voor een lichtpunt met schakelaar, elk op de meest daartoe geschikte plaats in elke kamer, in elke keuken en in elke bij- keuken, in elke badruimte, in elk privaat, op de zolder en in de kelder. De schakelaar voor het lichtpunt van een badruimte mag ook buiten de badruimte nabij de toegang daarvan zijn aangebracht; b. een aansluitgelegenheid voor een lichtpunt ten dienste van de tot een woning behorende bergplaats, indien deze in hetzelfde gebouw is gelegen, met schakelaar nabij de toegang tot die bergplaats; c. een aansluitgelegenheid voor een lichtpunt in elke hal, in elk portaal, in elke gang, op elk bordes en boven elke trap met schakelaar(s) op een daartoe geschikte plaats; het lichtpunt, dat tot verlichting van een trap dient, moet, zowel beneden als boven aan de trap, kunnen worden in- en uitgeschakeld; d. de volgende wandcontactdozen: 4 in een kamer, als bedoeld in artikel 72, lid 2 (hoofdwoonkamer) met een oppervlakte van 20 m2 of meer; 3 in een kamer, als bedoeld in artikel 72, lid 2 (hoofdwoonkamer) met een oppervlakte van minder dan 20 m2; 85

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 95