Inrichting van gebouwen b. het eerste lid, onder e, indien een warmwatertoestel voor gas is aange- bracht en met dit toestel keuken- en badruimte van warm water kunnen wor- den voorzien. ARTIKEL 149 Uitvoering van een elektriciteitsinstaliatie 1 Een elektriciteitsinstallatie in een tot bewoning bestemd gebouw moet doel- treffend en veilig zijn. 2 De in artikel 148, lid 1, onder j, bedoelde schakel- en verdeelapparatuur moet zodanig zijn uitgevoerd, dat de installatie zonder bezwaar kan worden uitgebreid met 20 van het aantal groepen, met een minimum van één groep. 3 Indien een gebouw moet zijn voorzien van een elektriciteitsinstallatie, moet een doorvoerbuis zijn aangebracht voor het invoeren van een leiding ten be- hoeve van de aansluiting van de installatie aan het elektriciteitsdistributienet. ARTIKEL150 Meterkast (elektriciteit) 1 Ten behoeve van de centrale schakel-, verdeel- en meetapparatuur voor de elektriciteitsinstallatie moet binnen het gebouw en, indien het een woning be- treft binnen een woning en zoveel mogelijk nabij de toegang, een kast zijn gemaakt met inwendig ten minste een hoogte van 205 cm, een breedte van 60 cm en een diepte van 35 cm. Deze kast mag slechts mede dienen voor het plaatsen van de gasmeter. De kast moet dan aan de eisen van artikel 145 voldoen. 2 Nadere e/'sen kunnen worden gesteld met betrekking tot de afmetingen van de in het eerste lid bedoelde kast, indien de te plaatsen apparatuur vereist dat de afmetingen groter zijn. 3 Vrijstelling kan worden verleend van het bepaalde in lid 1 ten aanzien van de aanwezigheid van de kast binnen de woning en de afmetingen van de kast, indien het bouwplan aanleiding geeft toe te laten, dat de elektriciteitsmeter doeltreffend op een andere plaats wordt aangebracht. ARTIKEL 151 Elektriciteitsinstallatie in niet tot bewoning bestemde gebouwen Als nadere eis kan in het belang van de veiligheid worden gesteld dat niet tot bewoning bestemde gebouwen worden voorzien van een doeltreffende elek- triciteitsinstallatie en dat deze installatie wordt aangesloten aan het elektrici- teitsdistributienet. 87

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 97