59 2e afd. 27 april 1967 BOUW VAN 13 GARAGES 1N DE GLIP-WEST. Heemstede, 12 april 1967. Aan de Raad, Door de toeneming van het aantal autobezitters onder de bewoners van de woningen in De Glip-West, wordt het aantal langs de trottoirs gepar- keerde auto's ook steeds groter, waardoor het verkeer in deze 5 meter bre- de straten zeer wordt bemoeilijkt. Bovendien ontstaan op sommige straat- hoeken en -kruisingen meermalen onoverzichtelijke en daardoor niet on- gevaarlijke situaties. Deze wijk bevat slechts 22 garages. Met het doel zowel de straten te ontlasten als zoveei mogelijk te kunnen voldoen aan aanvragen tot het huren van garageruimte hebben wij nage- gaan welke mogelijkheden er bestaan om het aantal garages in deze wijk uit te breiden. Een tweetal mogelijkheden zijn hier aanwezig: 1. In de noordelijke bocht van de Dr. J. R. Thorbeckelaan bevindt zich het incassokantoortje van de Woningstichting Heemstede. Na de overschakeling op maandhuren wordt dit kantoortje niet meer gebruikt. In verband met de zeer beperkte afmetingen moet verhuur aan derden praktisch uitgesloten worden geacht. Door het kantoortje inwendig uit te breken en de voorzijde met -i- 2 meter te verlengen kan stallingsruimte voor 2 auto's worden verkregen. Door de verlenging kan tevens een garage tegen de bestaande boxen worden aangebouwd. 2. Aan de westzijde van de Dr. J. R. Thorbeckelaan, tussen de straat en het terrein van „Mariënheuvel", bevinden zich twee stukjes grond, wel- ke zich bijzonder goed lenen voor de bouw van in totaal 10 garage- boxen, zonder dat de in het bestemmingsplan beoogde openheid in de bebouwing en de doorkijk op het bos zal worden geschaad. Het was noodzakelijk dat aan één van deze stukjes een driehoekvormig stukje grond, groot 48 m2, van „Mariënheuvel" werd toegevoegd. Bij de gevoerde onderhandelingen is overeenstemming bereikt, zodanig dat de overdracht om niet geschiedt en de gemeente de kosten van verplaatsing van het afscheidingshek voor haar rekening neemt. Daartoe gemachtigd bij raadsbesluit van 29 juli 1937 no. 77, sedertdien gewijzigd, zijn wij tot deze transactie overgegaan. De kosten van de bouw van de garages, waarin begrepen de voorplein- tjes, de inritten, eventuele verlichting van de pleintjes en het architecten- honorarium met toezicht, worden geraamd op f 48.500, Vermeerderd met de kosten van verplaatsing van het hek wordt een to- taal, afgerond, bedrag Seraamd van f 49.000, Een situatietekeningJ waarop de te bouwen garages zijn geprojecteerd, ligt voor u bij de stukken ter inzage. Wij stellen u voor, ons door vaststelling van nevensgaand ontwerp- besluit voor de bouw van deze 13 garages, een krediet ter beschikking te stellen van f 49.000, Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 29