70 4e afd. 25 mei 1967 WIJZIGING VEBORDENING KEUBLOON. Heemstede, 10 mei 1967. Aan de Raad, Gedeputeerde Staten dezer provincie hebben bij hun brief van 31 januari j.l., afd. 5, nr. 95, meegedeeld dat de Minister van Binnenlandse Zaken onder verwijzing naar zijn circulaire van 9 januari t.v., betreffende de vast- stelling van keurloon voor de nadere keuring ex artikel 8 van de Vlees- keuringswet, in overweging heeft gegeven u omtrent de tarieven, welke u in uw vergadering van 1 september 1966 hebt vastgesteld, nader te beraden. Dit verzoek is uiteraard eveneens gericht tot de andere tot de vlees- keuringskring Haarlem behorende gemeenten. In genoemde circulaire zet de Minister mede namens de Staatssecre- taris van Sociale Zaken en Volksgezondheid uiteen dat het vlees, afkomstig uit een andere gemeente of keuringskring niet hoger mag worden belast dan vlees van in dezelfde gemeente of keuringskring geslachte dieren. Aangezien artikel 8 van de Vleeskeuringswet geen onderscheid maakt tus- sen verschillende soorten vlees (duurdere en goedkopere soorten), mag voor geen enkele partij vlees, zoals deze wordt ingevoerd, een hoger keur- loon voor de nadere keuring worden berekend dan voor de keuring voor en na het slachten wordt berekend. Wij zijn het volledig oneens met de interpretatie welke voornoemde be- windslieden van artikel 8 van de Vieeskeuringswet geven en sluiten ons geheel aan bij hetgeen Burgemeester en Wethouders van Haarlem hebben gesteld in hun voorstel aan de raad dier gemeente, hetwelk voor u ter in- zage is gelegd. Voor de wijze waarop de zogenaamde strijd met meerge- noemd artikel 8 kan worden opgeheven, moge eveneens worden verwezen naar dat voorstel. Wij stellen u derhalve voor bijgevoegd ontwerp-besluit te bekrachtigen. De commissie van advies, bestaande uit een vertegenwoordiger van elk der aangesloten gemeenten, heeft zich met de wijzigingen akkoord ver- klaard. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard. De seeretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 10