68 2e Afd. 25 mei 1967 MATERIAAL EN VOORZIENINGEN GYMNASTIEKLOKAAL BOSCH EN HOVENSCHOOL Heemstede, 10 mei 1967 Aan de Raad, Het bestuur van de vereniging- Bijzondere Protestantse Scholen alhier heeft onder dagtekening van 10 april 1967 een aanvraag ingediend om medewerking krachtens artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 voor de aanschaffing van materiaal en toestellen ten behoeve van het gymnastiek- lokaal van de Bosch en Hovenschool alsmede voor het treffen van voor- zieningen voor de afscheiding van het iokaal en de daarbij behorende berg- plaats. Ten einde het onderwijs in de lichamelijke oefening aan de leerlingen van genoemde school en aan die van de Gerrit Barger Uloschool, welke eveneens van het onderhavige lokaal gebruik maken, op een verantwoorde wijze te kunnen geven, is het noodzakelijk, dat de aanwezige materialen en toestellen worden aangevuld met: 1 verende wedstrijdplank; 3 klim- en klauterramen; 1 evenwichtsbalk 1 tambourljn met knuppel en 15 oefenstokken. De noodzaak tot deze aanvulling vloeit mede voort uit de modernisering van het gymnastieklokaal van de Bosch en Hovenschool, waarvoor Uw raad eerder medewerking verleende. Voorts doet de wenselijkheid zich gevoelen de aanwezige bergplaats voor het materiaal en de toestellen deugdelijk af te scheiden van de zaal. Dit zal geschieden door een zwaar gordijn, dat zodanig zal worden aangebracht aat beschadiging aan de ophangrails door ballen e.d. wordt voorkomen. De kosten van de aanschaffingen en de voorzieningen, welke door het schoolbestuur op f 5.265,45 worden geraamd, zullen te zijner tijd ingevolge ae wettelijke bepalingen aan onze beoordeling worden onderworpen. Wij zijn van oordeel, dat bij inwilliging van de ingediende aanvraag de normale eisen, aan het geven van lager onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden en dat het bestuur hiervoor terecht een beroep op toepassing van eerdergenoemd wetsartikel heeft gedaan. Mitsdien stellen wij U voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit de gevraagde medewerking te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, A. G. A. van Rappard De secretaris, J. M. Kruitwagen

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 32