83 2e afd. 29 juni 1967 BESCHIKBAARSTELLING PAROCHIEHUIS DR. SCHAEPMANLAAN AAN R.K. PAR. KERKBESTUUR O.L. VROUW HEMELVAART T.B.V. KLEUTERONDERWIJS Heemstede, 21 juni 1967. Aan de Raad, In ons voorstel, behorende bij uw besluit van 29 september 1966, no. 114, tot huur van een paroehiehuis aan de Dr. Schaepmanlaan van het r. k. Parochiaal Kerkbestuur O. L. Vrouw Hemelvaart deelden wij u mede, dat wij u een voorstel tot het aan het kerk- en schoolbestuur ter beschikking stellen van het gebouw c.a. zullen doen toekomen nadat de inspectrice van het kleuteronderwijs het in artikel 55 der Kleuteronderwijswet voorgeschre- ven advies zal hebben uitgebracht. Dit advies is door de inspectrice uitgebracht bij brief van 2 augustus 1966. Voorts heeft voornoemd Kerkbestuur dezer dagen in de gemeentekas gestort een waarborgsom, welke ingevolge de bepalingen van de wet moet worden voldaan alvorens aan een besluit tot medewerking aan de oprich- ting van een kleuterschool uitvoering kan worden gegeven. Thans kan derhalve worden overgegaan tot de gememoreerde beschik- baarstelling van het parochiehuis aan voornoemd Kerkbestuur, dat het gebouw op 17 oktober 1966 als kleuterschool in gebruik heeft genomen. In dit verband moeten wij u er op wijzen, dat de oorspronkelijke aan- vraag, welke heeft geleid tot het besluit van uw Raad van 23 april 1959, no. 64 om medewerking te verlenen aan de oprichting van een katholieké kleuterschool op de Glip, is ingediend door het bestuur van de Instelling van Weldadigheid, het St. Lucia Gesticht te Rotterdam. Deze aanvraag is later overgenomen door het r. k. Parochiaal Kerkbe- stuur O. L. Vrouw Hemelvaart alhier, welk bestuur thans de school ook exploiteert. Wij achten het gewenst, dat u bepaalt, dat de bij uw besluit van 23 april 1959, no. 64 aan genoemde Instelling van Weldadigheid, het St. Lucia Lesticht te Rotterdam verleende medewerking geacht wordt te zijn ver- leend aan het r. k. Parochiaal Kerkbestuur O. L. Vrouw Hemelvaart alhier. Wij stellen u voor hiertoe te besluiten en voorts aan voornoemd Kerk- bestuur te rekenen met ingang van 17 october 1966 het parochiehuis aan de Dr. Schaepmanlaan ter beschikking te stellen. Daartoe bieden wij u bijgaand ontwerp-besluit ter bekrachtiging aan. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 21