84 2e afd. 29 juni 1967 VOORZIENINGEN EN AANSCHAFFINGEN GERRIT BARGERSCHOOL IN VERBAND MET MAVO-EXPERIMENT Heemstede, 21 juni 1967 Aan de Raad, Het bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier heeft onder dagtekening van 5 jufü 1967 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1926 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het treffen van voorzieningen en het doen van aanschaffingen ten behoeve van de Gerrit Barger Uloschool aan de Koediefslaan. Deze school is door de Minister van Onderwijs en Wetenschappen aan- gewezen voor omzetting van school voor uitgebreid lager onderwijs in schooi voor middelbaar algemeen voortgezet onderwijs (mavo), in het cursusjaar 1967-1968 te beginnen met drie experimenteerklassen. Deze omzetting geschiedt in het kader van de voorbereidingen voor de invoering van de Wet op het voortgezet onderwijs per 1 augustus 1968. Een van de gevolgen hiervan is, dat door toepassing van een andere leerlingenschaal âan de Gerrit Bargerschool een extra leerkracht dient te worden aangesteld. Voorts zijn zowel door de omzetting als door de aantrekking van een extra leerkracht bepaalde voorzieningen noodzakelijk. Deze bestaan uit het aanbrengen van een harmonica-schuifwand in de gemeenschapsruimte van het gebouw, het aanbrengen van een stenen muur in de kelder waardoor een ruimte voor handenarbeid wordt verkregen, als- mede de uitbreiding en wijziging van zowel de verlichtings- als ver'war- mmgsinstallatie van de school. Bovendien behoren meubilair, boeken en leer- en hulpmiddelen te worden aangeschaft. Tot de gewenste leerboeken behoren 65 nieuwe boeken voor het vak aardrijkskunde. Wij zijn van mening dat niet van een zodanige wijziging m de didactiek van dit vak sprake is, dat het verantwoord is aan de aanvraag op dit punt mede te werken. Wij stellen u dan ook voor het ver- zoek om medewerking voor de aanschaffing van de aardrijkskundeboeken ongegrond te verklaren, aangezien bij inwilliging de normale eisen, aan w-eV8n Van onderwi3s te stellen, zullen worden overschreden. Wij zijn van oordeel, dat bij inwilliging van de ingediende aanvraag voor e ovenge voorzieningen en aanschaffingen de normale eisen, aan het geven van onderwijs te stellen, niet zullen worden overschreden en dat e®tnnr hiervoor terecht een beroep op toepassing van eerdergenoemd wetsartikel heeft g*edaan. Mitsdien stellen wij u door vaststelling van bijgevoegd ontwerp-besluit de gevraagde medewerking te verlenen. Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen.

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 23