2e afd. 29 juni 1967 85 UITBREIDING HULPLESLOKAAL NICOLAAS BEETSCHOOL Heemstede, 21 juni 1967 Aan de Raad, Het bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier heeft onder dagtekening van 5 juni 1967 een aanvraag ingediend om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het uitbreiden van het in een gang van de Nicolaas Beetsschool aan de Bosboom Toussaintlaan inge- richte hulpleslokaal. Deze voorziening is nodig om het gestegen aantal leerlingen van de school zodanig over de beschikbare lokalen te kunnen verdelen, dat het onderwijs op een verantwoorde wijze kan worden gegeven. Na de uitbreiding zal het bewuste lokaal aan 30 leerlingen plaats kunnen bieden; thans kunnen er 20 kinderen in worden geplaatst. Wij zijn van oordeel, dat bij inwilliging van de ingediende aanvraag de normale eisen, aan het geven van iager onderwijs te stellen, niet zulien worden overschreden en dat het bestuur hiervoor terecht een beroep op toepassing van eerdergenoemd wetsartikel heeft gedaan. Mitsdien stellen wij u voor door vaststelling van bijgevoegd ontwerp- besluit de gevraagde medewerking te verlenen. De Raad der gemeente Heemstede; gezien de aanvraag dd. 5 juni 1967 van het bestuur van de vereniging Bijzondere Protestantse Scholen alhier om op grond van artikel 72 der Lager-onderwijs 1920 de nodige gelden uit de gemeentekas te mogen ontvangen voor het uitbreiden van het in een gang van de Nicolaas Beets- school ingerichte hulpleslokaal; overwegende, dat de aanvraag aan de gestelde voorschriften voldoet; mede gezien het voorstel van burgemeester en wethouders; gelet op artikel 72 der Lager-onderwijswet 1920; Burgemeester en wethouders van Heemstede, O. H. van Wijk, l.b. De secretaris, J. M. Kruitwagen. BESLUIT: de aanvraag in te willigen. Heemstede, 29 juni 1967. De Raad voomoemd, De secretari: De voorzitter,

Raadsnotulen Heemstede | 1967 | | pagina 25